YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Seçim sandıklarına sabotaj planı ortaya çıktı
Seçimlere şaibe bulaştırmak için yapılan derin planlar ortaya çıktı.
Seçim sandıklarına sabotaj planı ortaya çıktı
14 Mart 2014 / 13:18 Güncelleme: 14 Mart 2014 / 13:23

Akşam'ın haberine göre istihbarat birimlerine ulaşan bilgiler paralel yapının seçim günü devreye sokmayı planladığı oyunun işaretlerini verdi. Hedef; birçok sandıkta olay çıkartmak ve seçime gölge düşürmek. 

Yaklaşan yerel seçimlerde sandığın terörize edileceği yönündeki duyumlar istihbarat birimleri tarafından doğrulandı.

İstihbarat birimlerine ulaşan bilgilere göre, yerel seçimlerin yapılacağı 30 Mart Pazar günü yurdun değişik bölgelerindeki birçok sandıkta olaylar çıkartılarak, seçime gölge düşürülmesi hedefleniyor.

AK Parti Hükümeti'ne karşı oluşturulan cephenin "sandığı terörize etme" planı, paralel yapının 17 Aralık tarihli darbe girişiminin deşifre olması üzerine oluşturuldu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti Hükümeti üzerinden ülkeyi hedef alan derin operasyonun ters tepmesiyle panik yaşayan paralel yapılanma, bu kez de seçime gölge düşürmek için harekete geçti. 

Sosyal medyadan tahrik

Plana göre farklı il ve ilçelerde, sandık görevlileri ve gözetmenlerine baskı yapılarak sandık disiplini bozulacak. Birbirinden bağımsız gibi gerçekleştirilecek bu girişimle, sandık güvenliğinin sağlanamadığı görüntüsü yansıtılacak.

Sandık başlarında çıkartılacak olaylarla, oy verme işlemi kesintiye uğratılıp, seçmene zorluk yaşatılacak. Daha seçim sonuçlanmadan yurdun değişik bölgelerinde, protesto gösterileri gerçekleştirilerek olayların tırmanması sağlanacak. Bu girişim sürdürülürken, sosyal medyadan yapılacak asılsız haberlerle toplum tahrik edilecek. 

Sandıklar kaçırılacak

Sandık sonuçlarının il ve ilçe sandık kurullarına ulaştırılması da engellenecek. Kolluğun yetersiz olduğu bazı bölgelerde ise sandıklar kaçırılacak.

Oy verme işleminin tamamlanmasının ardından, internet ortamından da faydalanılarak, gerçeği yansıtmayan sonuçlar servis edilecek.

Provokasyon planının özellikle AK Parti oylarının yüksek çıkacağı bölgelerde yoğunlaştırılacağı belirtiliyor. İstihbarat birimlerine ulaşan bilgiler ışığında, seçim güvenliği ve sandığa yönelik girişimlere karşı ilgili birimler uyarıldı. Sandık güvenliğine ilişkin önlemler artırıldı. 

"Oy pusulasına Esma yazın"

Bu arada twitter'da en çok konuşulanlar arasına giren bir diğer tuzak ise "Oy pusulasının üzerine Esma yazın" oldu.

Erdoğan'ın her fırsatta Mısır'da şehit edilen Esma'yı anması üzerinden hareket eden grup, sloganlarını trend topic haline getirdi. Oy pusulasında herhangi bir tahribat ya da yazı olduğu anda oyun geçersiz sayılacağını düşünemeyen grup, daha çok twitter ve eksisozluk.com üzerinden örgütlenmeye başladı. Böylelikle kirli senaryolarını aktif hale getirdi.

52 milyon seçmen sandığa gidecek

Türkiye, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde en kalabalık seçmenle sandığa gidiyor. Rekor sayıdaki seçmenle birlikte sayı 52 milyon 695 bin 831’e ulaştı. Her il, ilçe, kasaba, mahalle ve köyde kurulacak sandıklarla vatandaşlar oylarını kullanabilecek. Yine okullarda yapılacak olan seçimlerde kullanılacak toplam sandık sayısı ise 194 bin 310 olacak. 

AKLI KITLAR
 // DADAŞ
AKLI KIT FETOŞÇULAR, MARKSİST VE LENİNİST SOL GURUPLAR VE DAHA NİCE VATANA İHANET İÇİNDE OLAN MAVİ KUŞ APTALLARI AK PARTİ SEÇMENİNİ KENDİLERİ GİBİ AKLI KIT GEZİZEKALI ZANNEDİYORLAR ÇOK YAZIK. ...
14 Mart 2014 Cuma 18:52
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler