YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Seçim saat kaçta başlıyor? Seçim saat kaçta bitiyor? Kasım 2015
Seçim saat kaçta başlıyor? Seçim saat kaçta bitiyor? Kasım 2015
31 Ekim 2015 08:17
1 Kasım 2015'te yapılacak seçim saat kaçta başlayacak ve saat kaçta bitecek? Halk, iradesini kullanmak için 1 Kasım'da seçime gidecek. Seçim saatlerinde oy kullanmayan vatandaşlar, oy kullanma haklarını kaybedecek. İşte seçim saatleri...

Genel seçimlerde, YSK'nın belirlediği saatlerde oy kullanmayanlar, seçimde oy kullanmamış sayılacak. Seçim saat kaçta başlayacak ve saat kaçta sona erecek? 1 Kasım 2015 seçimi için YSK, seçimin başlayacağı ve biteceği saatleri belirledi.  Seçimin karanlıkta sona ermemesi için kış saat uygulamasına bile geçilmedi. Doğu'daki illerde ise havanın erken kararması nedeniyle seçimin bitiş saati erkene alındı.

Oy verme işlemleri saat kaçta başlayacak?

1 Kasım Pazar günü oy verme için saat 08.00'den 17.00'ye kadar geçecek zaman oy verme süresi olacak. Ancak YSK'nın kararı uyarınca Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır ve Kilis ile bu illerde bulunan ceza infaz kurumlarında oy vermenin başlangıç ve bitiş saatleri 07.00-16.00 olarak uygulanacak.

Oy vermenin bitiş saati geldiği halde sandık başında oylarını vermek üzere bekleyen seçmenler varsa sandık kurulu başkanı seçmenleri saydıktan ve kimliklerini aldıktan sonra sıra ile oylarını kullanmalarına izin verecek. YSK'nın belirlediği bitiş saatinden sonra gelen seçmen oy kullanamayacak.

Seçmen bilgi kağıdı gelmeyen vatandaşlar da oy kullanabilecek. Kağıdı bulunmayıp kütüğe kayıtlı olanlar, ibraz edecekleri kimlik belgeleriyle oy verebilecek.

 // yaşar Akpolat
Vatanımıza ve bütün türkiye milletine bu seçim hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum...
16 Nisan 2017 06:44
 // murat
Teşekkürler vatanımıza milletimize hayırlı olur insallah...
01 Kasım 2015 07:43
 // í
Iyi...
01 Kasım 2015 05:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler