YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Seçim ortamını baltalamak isteyenler var"
"Seçim ortamını baltalamak isteyenler var"
21 Mart 2014 09:14
Enerji ve Tâbii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Niğde’de yaşanan saldırının çok üzücü olduğunu dile getirerek, “Türkiye'nin hem çözüm sürecini hem de bu sükunetini bozmak isteyenler var” dedi.

Öğle saatlerinde Ağrı’ya gelen Enerji ve Tâbii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ilk olarak Ağrı Valiliği’ni ziyaret etti.

Ağrı Valiliği’nde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Yıldız; partisinin seçim çalışmaları gerekçesiyle birçok ili dolaştığını belirterek, “Ağrı, Iğdır, Kars ve Ardahan bu illerde de görüşmelerimiz olacak.

Seçim sürecinde Türkiye’nin en sakin illerinden bir tanesi olarak Ağrı'da 30 Mart seçimlerini zuhurat içersinde geçmesini temenni ediyoruz. Bu bir demokratik yarıştır, vatandaşımızın her türlü tercihi de bizim başımızın üstünde olacaktır. Barış ve kardeşlik sürecini koruyup kollamamız lazım. Bu nedenle her birimize düşen farklı sorumluluklar, farklı işlemler var. Onları tabi ki yapabiliyor olmamız lazım.

Nevruz'un da hepimiz için barış kardeşlik ortamında geçmesini temenni ediyorum. Biz çözüm süreciyle bu coğrafyaya kalıcı bir nevruzun geldiğine inanıyoruz. Bunu da hep beraber muhafaza etmemiz lazım. Bu açıdan kara kışın bittiğini, inşallah nevruzla beraber siyasi bir baharın da geldiğine inanıyoruz. Tabi ki bu noktaya gelinceye kadar çok fazla gayret sarf edildi” dedi.

Niğde’nin Ulukışla ilçesinde öğle saatlerinde yaşanan olayla ilgili bir gazetecinin sorusu üzerine açıklama yapan Bakan Yıldız, “Olayı uçaktan indikten sonra öğrendim. Çok üzücü bir olay. Çünkü biz Ankara'dan kalktığımızda böyle bir hadise olmamıştı.

Tabi ki Türkiye'nin hem çözüm sürecini hem de bu sükunetini bozmak isteyenler var. Hele de seçim sürecinde bozmak isteyenler olduğunu tabi ki biliyoruz. Bunlara karşı herkesin teyakkuz halinde olması lazım. Vatandaşımızın, halkımızın, milletimizin, bir bahar iklimiyle beraber bir seçim ortamını baltalamak isteyenler var. Tabi ki olay çok yeni bunla alakalı İçişleri Bakanımızın ifadesi olacaktır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine de başsağlığı diliyorum” dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler