YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Seçim öncesi büyük tartışma!
MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekici'nin sözleri seçim öncesi büyük bir tartışmayı başlattı.
Seçim öncesi büyük tartışma!
14 Mayıs 2011 / 23:56 Güncelleme: 15 Mayıs 2011 / 00:23

Görüş Farkı’ndaki o sözler Başbakan’ın gündemindeydi...

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekici'nin Kanal A ekranlarında, terör örgütünün yayın organı için sarfettiği sözler tartışma yarattı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Giresun mitinginde MHP'ye çok sert sözlerle yüklendi.


Kanal A ekranlarında yayınlanan ve gazeteci Ömer Şahin'in hazırlayıp sunduğu "Görüş Farkı" programında, MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekici'nin sarfettiği sözler seçim öncesi yeni bir tartışma başlattı.

MHP'deki 4 önemli ismin özel görüntülerinin internete düşmesi ve istifa etmelerinin ardından, PKK'nın yayın organı Fırat Haber Ajansı'ndan partiye sürpriz bir destek gelmişti. Ajans, kasetlerden hükümeti sorumlu tutarak, seçim öncesi MHP'nin hedef haline getirildiğini; kaseti çıkan MHP'li isimlerin özel hayatına "çirkin yöntemlerle" müdahale edildiğini savunmuştu. 

Gazeteci ömer şahin “Görüş Farkı” programında işte bu yorumu MHP'li  Ekici'ye sorunca ilginç bir cevap almıştı.

Ömer Şahin: PKK'nın sizden çok rahatsız olması gerekir. Rahatsız ona şüphe yok. PKK bu son olayla ilgili şöyle bir açıklama yapmış. PKK'nın yayın organı FHA (Fırat Haber Aansı) MHP’lilerin ahlaksız görüntülerinin internete düşmesinden AK Parti'yi sorumlu tutarak, özel hayatın ihlal edildiğini iddia etti. Yani o zaman bir çelişki gözükmüyor mu?

Mehmet Ekici: şimdi burada bir çelişki falan yok. Demek ki kendilerine özgü bir fikir ahlakları var, bir fikir namusları var demektir. Yani özel hayatın gizliliği anayasal bir kuralsa, bu çiğneniyorsa, alabildiğine çiğneniyorsa, günlük veya devrevi konjoktürel siyasi menfaatleri uğruna çiğneniyorsa, PKK bunun örneği mi olacak Ömer Bey? Yani bir takdir duygusu falan duyarak söylemiyorum ama, kendi içinde tutarlı bir fikir namusu var demektir. Bunu başka türlü yorumlamam mümkün değil.

Tartışma başlatan bu açıklamalar, Başbakan Erdoğan'ın Giresun mitinginin gündemindeydi. MHP'ye çok sert sözlerle yüklenen Erdoğan şu ifadeleri kullandı.

"MHP, kendi tarihini, kendi ilkelerini bir kenara bırakıp, 12 Eylül'de olduğu gibi 12 Haziran öncesinde de CHP'nin yedeğinde siyaset yapmayı tercih etti. O kadar enteresan ki, BDP ve terör örgütü PKK çıkıp, MHP'ye övgü dolu sözler söylüyorlar. MHP'nin Genel Başkan Yardımcısı da onları övüyor. PKK terör örgütünün haber ajansında yayımlanan yorumdan dolayı PKK'ya iltifatlar yağdırıyor. Bu nasıl bir tezgah, bu nasıl bir kirli ittifak. Her zaman söylüyorum; bunların millet diye bir derdi yok. Bunların memleket diye bir meseleleri yok. Bunlar AK Parti kaybetsin de, ülkeye ne olursa olsun derdindeler. 12 Eylül'de olduğu gibi aynı safta buluştular. CHP, MHP, BDP, TKP, Tİp illegal örgütler vesaire, hepsi bir arada. Ak Parti'yi hedefe koydular.''


 

TARAFSIZ YAYIN
 // hilalyıldız
S.A.Kanal A'yı zevkle her zaman dürüst ve tarafsız yayın yaptığı için devamlı izliyorum.çalışanları tebrik ediyorum.hayırlı çalışmalar diliyorum.AEO....
15 Mayıs 2011 11:18
SÜPERSİNİZ
 // Gürcan Akgün
Kanal a yı,Ömer Şahin'i kutluyoruz.Başbakan şov tv nin reklamını yaptı keşke sizin de programın adını ve kanalınızı da söyleseydi.tebikler...
15 Mayıs 2011 01:02
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler