YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Seçim bürolarına polis koruması
Seçim bürolarına polis koruması
17 Mayıs 2011 11:42
Seçim atmosferine girildi. Türkiye genelinde 12 Haziran seçimleriyle ilgili güvenlik önlemleri artırıldı. Adana'da AK Parti, CHP ve MHP seçim bürolarına sabit polis ekipleri görevlendirildi.

Adana'da, AK Parti, CHP ve MHP'ye ait seçim bürolarında güvenliğin artırılması için sabit polis ekiplerinin görev yapmaya başladığı bildirildi.

Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez, yaptığı açıklamada, Türkiye genelinde seçimle ilgili çeşitli güvenlik tedbirleri alındığını hatırlattı.

Bu tedbirler kapsamında Adana'da seçim bürolarına sabit polis ekipleri görevlendirdiklerini bildiren Kesmez, ''Seçim bürolarıyla ilgili tedbirler zaten vardı. Biz bunu artırdık. Amacımız seçim sürecinin güven içinde geçmesi. Gerilim ve provokasyonların olmaması'' dedi.

Seçim bürolarının bulunduğu mahallelerde görevli ekiplerin çalışma şekli hakkında da bilgi veren Kesmez, ekiplerin bölgelerinde bir olay olmadığı sürece seçim bürosu önünde bekleyeceğini, akşam saatlerinde de buralarda sabit polislerin bulunacağını ifade etti.

Kesmez, ekiplerin AK Parti, CHP ve MHP'ye ait seçim bürolarında görevlendirildiğini, bağımsız adayların ise herhangi bir talebi olmadığını sözlerine ekledi.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler