YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Seçilme yaşı 18'e iniyor!
Seçilme yaşı 18'e iniyor!
09 Haziran 2013 14:43
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mersin'de toplu açılış töreninde konuşuyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Eğer 'özgürlükler' diyorsak, AK Parti iktidarı döneminde verilen özgürlükler bu ülkede hiçbir zaman verilmemiştir. Şu anda Taksim'de bulunanlar, yakıp yıkanlar, ülkenin değişik yerlerinde bulunanlar, yakıp yıkanlar soruyorum, "Bunları hangi özgürlük adına yapıyorlar" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Eğer özgürlük istiyorsanız başkasının özgürlük alanına tecavüz etmeyin. Bu ülkede, on yıllardır başı örtülü olduğu için üniversiteye gidemeyenlerin özgürlüğü noktasında siz ne yaptınız. Bunların eğitim hakları acaba hak değil miydi?  Eğitim öğretim hakkından bu ülkede yıllardır, on yıllardır mahrum edilen bu kızlarımıza bu kadar zulmü reva görenler, şu anda ne adına acaba meydanlarda dolaşıyorlar" dedi.

"Başbakan'a küfür eden gençlik, benim gençliğim olamaz"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Kendi Başbakanına ağıza alınamayacak şekilde küfreden bir gençlik benim gençliğim olamaz. Bunu duvarlara yazan bir gençlik, hak arayışı içinde olan bir gençlik olamaz. Bugün çeşitli iş yerlerini, alışveriş mağazalarını basanlar, bu ülkenin hak arayan gençliği olamaz. Kıracaksın dökeceksin yakacaksın e hak arıyormuş. Ne hakkı, aklı selim sahibi gençlerimize sesleniyorum. Bu oyunu bozun bu oyuna gelmeyin. Samimi olarak sesleniyorum. Gerçek manada çevreciyseniz burada çevreci bir Başbakan var. Gerçek manada çevreciyseniz, caddelerdeki kilit taşlarını sökenler kamunun araçlarını yakıp yıkanlarla beraber olmamalısınız" dedi.

Seçilme yaşı 18'e iniyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'de 3 dönem üst üste milletvekilliği yapanların en az 1 dönem ara vermesi şartını getirerek, gençlere siyasette alan açmayı istediğini belirtti. Erdoğan, seçilme yaşının 18'e düşürülmesi için çalışma yaptırdığını bildirdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Oyun kurucular, tuzak kurucular bu ülkede kazanamayacaklar" dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler