YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sebahat Tuncel'den terörist savunması
Terörist ile kol kola görüntülenen BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, bakın nasıl savunma yaptı.
Sebahat Tuncel'den terörist savunması
16 Kasım 2011 / 14:30 Güncelleme: 16 Kasım 2011 / 14:35

BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, öldürülen terörist Mensur Güzel'in kız kardeşi Şeyma Güzel'in yanındaki görüntüleriyle ilgili açıklama yaptı.

Tuncel, “Medya aracılığı ile bu arkadaşımız terörist ilan edildi. Özellikle benim üzerimde yapılan bir tartışma. Bu kabul edilebilir bir şey değil. Sanki alıp bir yerlere kaçırıyormuşuz gibi.” dedi.

İstanbul Adliyesi’ne gelen Sebahat Tuncel, basına sızan teröristin kız kardeşi ile beraber güvenlik kamerasına yansıyan görüntülere açıklık getirdi. Bu konuda yargısız infaz yapıldığını savunan Tuncel, “Şeyma Güzel daha bugün yargılanmaya başlanacak. Dava ne kadar sürecek bilemiyoruz. Avukatlar birkaç gün süreceğini söyledi. Medya aracılığı ile bu arkadaşımız terörist ilan edildi. Özellikle benim üzerimde yapılan bir tartışma. Bu kabul edilebilir bir şey değil. Sanki alıp bir yerlere kaçırıyormuşuz gibi. Bu görüntüyü size veren İstanbul Emniyet Müdürlüğü oraya sorabilirsiniz bu durum nasıl gerçekleşti. O gün sabah operasyon oldu. Burada sadece Şeyma Güzel alınmadı. Hatta biz sorduğumuzda niye alınıyor diye? 14 kişinin daha emniyette olduğunu ifade ettiler. Şeyma Güzel’e özel bir operasyon değil. O konuda çok bilgi kirliliği var. Gerçekten adalet adına hukuk adına hukuku katletmek doğru değil. Hukukun vereceği karardan önce böyle bir karar vermek kabul edilebilir değil. Biz de kendi açımızdan gereken yargı sürecine başvuracağız.” diye konuştu.

CİHAN

depremzede
 // deprem
sayın ! bdp liler (harfleri küçük yazdımki böylesiniz) sizin işiniz gücünüz terorist savunmak onları kaçırmak milleti bir birine öldürtmek.Biz vanda pisliğin içinde yüzerken sizve sizin yandaşlarınız işlerinibırakıp başka işlerle meşgulsunuz. sizler vanlı bir garibana yardımetmesiniz ondan sonra kalıp kürdün hakını savunuyorumdiyorsunuz. siz bir faşit mhp li kadar artık değerli değilsiniz değersizler......
16 Kasım 2011 16:10
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler