YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
SDP'den gözaltılara protesto
SDP'den gözaltılara protesto
25 Eylül 2010 15:08
Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) ile Toplumsal Özgürlük Platformu (TÖP) üyesi bir grup, ''Devrimci Karargah Örgütü''ne yönelik operasyonda, 17 kişinin gözaltına alınmasını protesto etti...

Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) ile Toplumsal Özgürlük Platformu (TÖP) üyesi bir grup, ''Devrimci Karargah Örgütü''ne yönelik operasyonda, aralarında SDP Genel Başkanı Rıdvan Turan ve bazı parti yöneticilerinin bulunduğu kişilerin gözaltına alınmasını protesto etti.

Yüksel Caddesi'nde toplanan grup adına yapılan basın açıklamasında, gözaltına alınan 17 kişiden 15'inin tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildiği belirtildi.

''Gözaltıların bir komplo olduğu'' öne sürülerek, ''Bunun emekten, barıştan, özgürlükten ve demokrasiden yana tüm insanlara karşı yapıldığı'' iddia edildi.

Açıklamada, ''Oynanan sinsi ve kirli bir oyundur. AKP hükümeti, solu ve toplumu sindirmek ve toplumsal muhalefeti etkisizleştirmek için siyaset ve etik dışı yöntemlerden medet uman bir çizgiyi temel faaliyet çizgisi haline getirmiştir'' görüşüne yer verildi. (A.A.)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler