YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saygun'dan sitem dolu mektup
Saygun'dan sitem dolu mektup
07 Şubat 2013 14:29
‘Balyoz Planı’ davasında 18 yıl hapis cezası alan emekli Orgeneral Ergin Saygun, ameliyatı öncesi sitem dolu bir mektup yazdı. Mahkemeyi eleştiren Saygun, “Ben darbeci değilim” dedi.

 

Saygun’un dün yazdığı mektubunu, kızı sosyal paylaşım sitesi twitter üzerinden paylaştı. Mektubunda mahkemeyi eleştiren emekli Orgeneral Ergin Saygun, darbeci olmadığını vurguladı. Saygun’un mektubu şöyle:
 
“Esirgemediğiniz yakın desteğiniz ve dualarınız için hepinize şükranlarımı sunarım. Bu ameliyat hastanenin ‘kapakçık sorunları nedeni ile hastanede kalması uygun değildir enfeksiyon kapabilir’ şeklindeki raporunun 10. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından dikkate alınmayarak, tutuksuz yargılanmamı kabul etmemesinden kaynaklanmıştır.
 
Vebali de mahkemeye veya bu mahkemeye veya bu kararları verenlere aittir. Yüce Rabbimin bana, üzerime atılı bu lekeyi temizleyecek kadar ömür vermesi tek dileğimdir. Mahkemede, 'Beni öldüremeyeceksiniz' diye bağırmam bundandır. Çünkü ben doğru taraftayım. Çünkü ben darbeci değilim. 45 senelik askerlik hayatımda devletim, milletim ve TSK aleyhinde tek bir faaliyetim olmadı. Suçsuz olduğumuzu bile bile konuşmayanlar, onlar konuşmadığı ve gerçekleri anlatmadıkları için yıllardır acı çekilmesine, kariyerlerin sönmesine yol açanları da yüce Allah’a havale ediyorum.”
 
 
İHA
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler