YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sayan: CHP'deki hukuksuzlukları anlatsam beyniniz döner"
CHP eski MYK Üyesi Savcı Sayan A Politik programında, "CHP'nin kongresinde yaşanan hukuksuzlukları anlatırsam burada beyniniz döner" dedi.
Sayan: CHP'deki hukuksuzlukları anlatsam beyniniz döner"
06 Ocak 2015 / 11:00 Güncelleme: 06 Ocak 2015 / 13:44

Kanal A'da yayınlanan ve Mehmet Toprak'ın moderatörlüğünde gerçekleşen A Politik programının konuğu CHP eski MYK Üyesi Savcı Sayan'dı. Sayan CHP hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Sayan, açıklamasında,"CHP'nin kongresinde yapılan hukuksuzlukları açıklarsam beyniniz döner" dedi.

Savcı Sayan'ın konuşmasında öne çıkan kısımlar şöyle:

"Gürsel Tekin hayal kuruyor"

"Hayal kurmak güzel bir şey. İnsan hayal kurmadan yaşayamaz. Gürsel Bey de bir hayal kurmuş kafasında canlandırmış. Elbette ki en yüksek oyu alma iddiasını dillendirmek onun en doğal hakkıdır ama böyle bir şey yok. Sokak böyle bir şey söylemiyor. Ben de tam tersini söylüyorum. CHP 2015 seçimlerine Kılıçdaroğlu ile girerse hayatındaki en büyük yenilgiyi alacak. Çünkü Kılıçdaroğlu CHP'yi tanımıyor tabanını da bilmiyor halkı da bilmiyor. Gürsel Tekin sadece Twitter üzerinden ya da Kadıköy'de yaptığı anketten bahsediyorsa Gürsel Tekin haklıdır. Çünkü Twitter'a göre CHP yüzde 60'larda..."

"CHP yeniden dizayn ediliyor"

"Süleyman Soylu doğru söylüyor. Kılıçdaroğlu CHP Genel Merkezi'ne giremeyecek. Çünkü istifa etmek zorunda kalacak. Onu ne cemaat kurtarır, ne ben kurtarırım ne de Gürsel Tekin'in iddiaları kurtarır. Paralel örgüt Sarıgül'e güvenmiyor. Kılıçdaroğlu kaybettiğinde ise yerine yerleştirecek adam bulamadılar. Sarıgül'e kumpas kuruyorlar. Baykal'a kim kumpas kurduysa Sarıgül'e kumpas kuranlar aynı kişiler."

"Kılıçdaroğlu Bursa'da üç tane TV'nin ortak yayınında bir iddiada bulunmuştu. Yüzde 30'un altında oy alırsak o zaman istifa ederim demişti. Gürsel Bey de o zaman yüzde 35 bandındayız demişti. İkisi de çıkmadı bu sefer de çıkmayacak. Gürsel Bey İl Başkanlığından geldiği için gaz vermeyi bilir. Ben Türk halkına müjde veriyorum Kılıçdaroğlu asla Başbakan olamayacak."

"Kılıçdaroğlu'nda oyun bitmez"

"Kılıçdaroğlu önce yumuşak söylemlerle aday olmayacağım diyerek Baykal'ı gönderdi. Daha sonra ise Önder Sav gibi bir siyasetçiyi arkasına aldı ve onu da harcadı çantasını eline verdi evine gönderdi. Sonra kendi yapısını kurmaya çalıştı. Baktı ki Sarıgül var onu da yemeye çalışıyor. Ama Sarıgül kendisini yedirmeyecek."

"AK Parti 2015'de yüzde 50'nin üzerinde oy alacak"

Emine Ülker Tarhan yerinde bir tespit yapmıştır.  Türkiye'de korsan muhalefet daha fazla rağbet görüyor. Buradan bir iddiada daha bulunuyorum.  AK Parti 2015 seçimlerinde yüzde 50'nin üzerinde oy alacak. Bu kayıtları zamanı geldiğimizde tekrar izleyeceğiz. Ak Parti'nin puanına yüzde 10 eklenecek. Ak Parti bugüne kadar alamadığı oyu alacak.

"CHP Kongresindeki hukuksuzlukları anlatsam size burada beyniniz döner"

Parti meclisine giremeyenler alttaki insanların oylarını kendi oylarına eklediler ve kazandılar. Şimdi Genel Başkan Yardımcılığı yapıyorlar. Bütün bunların belgeleri var. Ben sizin ciğerinizi bilirim. Şimdi sen Sarıgül'ün oğlunu ve eşini bahane ediyorsun oğlunu sen aday yapmadın mı? Eşini sen adaya yapmadın mı?

KANALAHABER / ÖZEL İÇERİK

konuş be
 // akarcalı
chp nin ne olduğunu halka en iyi anlatan siyasetçi....
06 Ocak 2015 Salı 14:21
BİR TEORİ
 // GOKGOK
Benim aklıma büyük bir komplo teorisi geliyor. Acaba Üst Akıl'ın yeni bir planımı bu? Savcı Sayan, Sarıgül ve şu anki CHP karşıtlarının, Kılıçdaroğlu ve arkasındakilere yönelik eleştirileri, partiden kopmalar bunlar büyük planın bir parçası mı? Kılıçdaroğlu karşıtları yeni CHP nin temellerini mi atıyor? Kılıçdaroğlu karşıtları kararsızlara sempatik hareketler yapıyor oy kırmaya çalışıyorlar yeni bir algı operasyonu mu bu? Bakalım hep birlikte göreceğiz....
06 Ocak 2015 Salı 12:12
09:32
 // n.s
Sasirmiyoruz artik...
06 Ocak 2015 09:32
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler