YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sayan: Ateistim, travestiyim diyen, Kürtleri temsil ediyor
Siyasetçi-Yazar Savcı Sayan, yurt genelinde yapılan terör protestolarını eleştirerek, "Toplanmışlar güya terörü protesto ediyorlar. Halbuki en büyük terörü kendileri yapıyorlar" dedi. Savcı Sayan ayrıca Kürt vatandaşlara bir çağrıda bulundu.
Sayan: Ateistim, travestiyim diyen, Kürtleri temsil ediyor
10 Eylül 2015 / 07:50 Güncelleme: 10 Eylül 2015 / 08:10

Kanal A ekranlarında A Politik programına konuk olan Siyasetçi-Yazar Savcı Sayan çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Sayan, gerçekleşen terör protestolarına ilişkin, "Doğu ve Güneydoğu'daki halk batı'daki halktan daha duyarlı" dedi. 

İşte Savcı Sayan'ın açıklamalarından satır başları:

"Öncelikle şunu söyleyeyim. Daha önce yapılan saldırılarla bu saldırıları ayrı tutmak lazım. Daha önceki saldırılarda belki sadece PKK vardı ama ben bu saldırılarda farklı düşünüyorum. Bu saldırıların arkasında Esad'ın istihbaratı, İran'ın istihbaratı, Rusya'nın önemli bir katkısı, Almanya ve diğer batılı güçlerin önemli destekleri var. Daha önceki saldırılarda belki Kürt sorunu ile ilintili şeyler düşünülebilirdi. Ancak şimdiki sorunun onunla alakası yok. Türkiye'yi nasıl Suriye'ye çevirebiliriz. Belki tetiğe basan PKK'dır ama mermisi başka bir devletindir. Silahı başka bir devletindir. İstihbaratı başka bir devletindir. Böyle topyekün bir saldırı var Türkiye'ye... Bir kaç yıldır bir organizasyon içerisinde yapılıyordu."

mr1.jpg

"Bunu bazen Gezi'de gördük. Bazen 17-25 Aralık'ta gördük. Seçimlerde gördük. Ama hakikaten şimdi ben az önce buraya gelmek için geç kaldım. Neden çünkü insanlar yolları kapatmışlar.  Güzelim ülkeyi kan gölüne çevirebilecek manzaralarla neredeyse bizi karşı karşıya bırakacaklar. Toplanmışlar güya terörü protesto ediyorlar. Halbuki en büyük terörü kendileri yapıyorlar. Öncelikle şunu bir kabul etmemiz lazım. DEAŞ Müslümanları ne kadar temsil ediyorsa, PKK'da Kürtleri o kadar temsil ediyor. Böyle bir şey yapmayın. Yani bu güzelim memleketi Suriye'ye çevirmek isteyenlerin ekmeğine yağ sürmeyin. Batı'daki Kürtlere saldırdıkça PKK'nın silahlarına mermi doldurduğunuzun farkında mısınız?"

"Bugün ben şunu görüyorum. Bu anlamda onlara teşekkür ediyorum. Doğu ve Güneydoğu'daki halk batı'daki halktan daha duyarlı. Bunca baskıya rağmen. Bunca silaha rağmen. Bunca tehdide rağmen. Bunca devletin sahipsizliğine, bugüne kadar sahip çıkmamasına rağmen oradaki halk sokağa çıkmıyor. Onların ekmeğine yağ sürmüyor."

"Bu kadar kör müyüz"

"Marksist, Leninist, Komünist bir partinin Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Şeyh Said'in koltuğuna oturmuş. Ahmed-i Hani'nin koltuğuna oturmuş. Melaya Ciziri'nin koltuğuna oturmuş. Bediüzzaman'ın koltuğuna oturmuş. Selahattin Eyyubi'nin koltuğuna oturmuş. Ya hu gel de ölme. Gel de yanma. Gel de çıldırma. Böyle bir şey var mı bu kadar kör müyüz?

Mehmet Ağar yönetimi Kürtlere işkence yapmış bir yönetimdir. Mehmet Ağar yönetimine bile Kürtler oy veriyordu. Sol partilere oy vermiyordu. Neden vermiyordu?  Kendi inançlarından dolayı vermiyordu. Muhafazakar yapılarından dolayı vermiyordu. İşkenceye razı oluyordu ama dinsizliğe, imansızlığa razı olmuyordu.

Ateistim, travestiyim diyen, Kürtleri temsil ediyor

Şimdi ateistim diyen Kürtleri temsil ediyor. Travestiyim diyen Kürtleri temsil ediyor. Eşcinselim diyen Kürtleri temsil ediyor. Biz Kürtler karar vereceğiz. Biz Kürtler olarak ya daha düne kadar Marksist Leninist olanların peşine gideceğiz. Ya da Bediüzzman'ın, Melayi Ciziri'nin, Ahmed-i Hani'nin peşine gideceğiz. Bizim bunu böyle anlamamız lazım. Referans olarak nereyi görüp, kabul ediyoruz?"

 

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

 

 

 

 

 // Hasan Inci
Arkadaslar sayin savcinin söylediklerine tamamen katiliyorum. Eksigi var fazlasi yok. Ancak bu satirlarin hakikate ulasmasi Icin Bir mücahidin Allah dostunun, akil sahibinin, vijdan sahibinin cikip Müslüman kürtleri Müslüman olmuyan kürtler yönetemez diyip Ortaya atilmasi lazim....
10 Eylül 2015 10:03
 // Memet
sonuna kadar katılıyorum... akıllı zeki olmamız lazım. bırakalım ajanlar, provokatörler ve vatanhainleri sokaklarda yalnız kalsınlar. sokağa çıkma çağrıları bir tuzak, bu tuzağa düşmememiz lazım akıllı ve zeki olmamız lazım, oynanan oyunu çok iyi görmemiz lazım. TSK gereğini yapıyor zaten....
10 Eylül 2015 09:41
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler