YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sayan: Asıl şifreler konuşmada...
Sayan: Asıl şifreler konuşmada...
22 Aralık 2010 09:06
Deniz Baykal'a yakınlığı ile bilinen eski CHP MYK üyesi Savcı Sayan Baykal'a komplo iddialarıyla ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Sayan, "Stent meselesi büyük bir mesele...Şifreler var konuşmada"dedi.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ile ilgili soruşturma dosyasına giren Baykal'a komplo iddiaları konusunda, eski CHP MYK üyesi Savcı Sayan'dan çarpıcı değerlendirmeler geldi.

Deniz Baykal'a yakınlığıyla bilinen Sayan, eski ÇYDD Başkanı Türkan Saylan ile Prof. K.M. arasında geçen telefon görüşmelerinin üzerine gidilmesini istedi. 2008'e ait görüşmelerde Saylan, "Mesela Baykal stent takılırken öldü... Hani pat diye Özal ölmüştü biliyorsun." diyordu. CHP'li Sayan, bu ifadelerde, 'Özal'ı öldürdük, Baykal'ı komploya kurban götürelim ya da yok edelim' düşüncesi' olduğuna inanıyor. Ölüm korkusuyla Baykal'ın uzaklaştırılmak istendiğini söyleyen Sayan, telefondaki sözlerin de 'şifre' olabileceğini belirtiyor.

Cihan TV Network'ün Anadolu'da Sabah programına konuk olan CHP'li Savcı Sayan, Hacettepe Hastanesi'nde Baykal'ın kalbine stent takılması üzerine yapılan konuşmanın asıl amacının, dönemin CHP liderine mesaj yollamak olduğunu savundu. Bu şifreyi de, "Bu Baykal'a bir komployu gösterelim. Tehdit edelim. Şantaj yapalım. Köşesine çekilmek zorunda kalsın. O zaman kimse sizi tutamaz. Orada asıl olan şifreler odur." şeklinde açıkladı.

Baykal'ın partinin başından uzaklaştırılması için bazı ellerin devreye girdiğini anlatan Sayan, komploların nereden kaynaklandığını az çok tahmin ettiklerini, ancak ellerinde bunu belgeleyecek güç olmadığını dile getirdi. Hükümetin bu konuyu ortaya çıkartarak afişe etmesini isteyen eski CHP MYK üyesi, şunları söyledi: "Biz bunu bekliyoruz. Baykal'ın stent meselesi büyük bir meseledir. Kalp meselesi değil... Ameliyat meselesi değil. Oradan bir şey çıkmayacağını onlar da biliyor. Orada bir korku var, şifreler var... 'Baykal'ı kenara çektirelim. CHP'yi bitirelim' ülkeyi bitirelim...1 Mart tezkeresi gibi tezkereleri ülkeden geçirelim. Bütün mesele bu, Anadolu insanı da bunu böyle bilsin."

Zaman

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler