YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savzı Öz özgür basını savundu!
Savzı Öz özgür basını savundu!
16 Aralık 2014 07:22
Savzı Zekeriya Öz, paralel yapıya yönelik operasyona sosyal medya hesabından attığı iletilerle tepki gösterdi. Öz, bir iletisinde ise;" Milli irade her şeyin üzerinde değildir" yadı.

Gazeteci Ahmet Şık’ın emniyet içindeki cemaatçi yapıyı anlattığı ‘İmamın Ordusu’ adlı kitabını daha basılmadan toplatan savcı Zekeriya Öz, basın havariliğine soyundu. Öz, twitter'da açılan ‘Özgür basın susturulamaz’ başlığında Paralel Yapı operasyonuna tepki gösterdi.

Necip Fazıl'ın sözlerini paylaştı

Savcı Öz, 'Bir kişi C.Savcısına müracaat ediyor ve hakkında soruşturma yok deniyor ertesi gün gözaltına alınıyor. Nasıl iş ama' ifadesini kullandı. Öz gözaltına alınanlara desteğini Necip Fazıl’ın sözleriyle de sürdürdü: Hayatta üç çeşit insandan korkacaksın; dağdan inme, dinden dönme, sonradan görme. Bazı insanlar alçak gönüllüdür, bazıları da alçak olmaya gönüllüdür...

Yağmur gibi ileti

- Bu korku o kadar büyük paranoya haline geldi ki bir yıldır çıkarılan kanunlar tamamen yargıyı yürütmeye bağımlı hale getirmeye yönelikti.

-  Milli irade her şeyin üstünde değildir. Devlet milli iradeye bağlı olsaydı o zaman yargıya ihtiyaç duyulmayıp tüm iş yürütmeye kalırdı.

tarif
 // rumuz 55
bir insan ancak bu kadar güzel tarif eder
...
16 Aralık 2014 Salı 08:44
hadi ordan
 // cemil
iş mağdur edebiyatına geldimi beylik laflar yazmayı iyi biliyor bazıları. seni gördük zamanında. basılmamış kitabı toplatanlar özgürlükten bahseder olmuş....
16 Aralık 2014 Salı 08:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler