YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savunma Bakanından açıklama
Vicdani Ret düzenlemesi ile ilgili Savunma Bakanı flaş açıklama
Savunma Bakanından açıklama
15 Kasım 2011 / 11:23 Güncelleme: 15 Kasım 2011 / 13:30

'Vicdani ret'le ilgili hükümet ve muhalefet kanadından günboyu açıklamalar geldi. İşte düzenlemenin ayrıntıları...

Milli Savunma Bakanı Yılmaz: '' Vicdani ret ile ilgili yurtdışındaki örnekler inceleniyor. Arkadaşlar bakıyorlar, ortak bir çalışmayı getirecekler''

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, vicdani ret ile ilgili yurtdışındaki örneklerinin incelendiğini belirterek, ''Arkadaşlar bakıyorlar, ortak bir çalışmayı getirecekler'' dedi.

Yılmaz, Parlamento'da gazetecilerin vicdani ret konusundaki sorularını yanıtladı.

Adalet Bakanlığının vicdani ret konusundaki çalışmalarının devam ettiğini belirten Yılmaz, ''Daha önümüze gelmedi, geldiği zaman bakacağız'' dedi.

Bakan Yılmaz, ''Çalışmaların ne zaman biteceğinin'' sorulması üzerine, ''Takvim veremiyorum'' dedi. Yılmaz, vicdani reddin, bedelli askerlik konusu ile farklı olduğunu ifade etti.

''Yurtdışındaki örneklerine bakıldı mı?'' sorusuna Yılmaz, ''Arkadaşlar hepsini aldılar, yurtdışındaki uygulamalarına bakıyorlar ortak bir çalışmayı getirecekler'' dedi.

İsmet Yılmaz, yurtdışındaki hangi uygulamanın Türkiye'ye daha yakın olduğunun sorulması üzerine, ''Teknik bir husus, incelesinler, getirsinler, ondan sonra..'' karşılığını verdi.

Bakan Yılmaz, yurtdışındaki örneklerinin yanı sıra AİHM'in vicdani ret ile ilgili kararlarının da incelendiğini söyledi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler