YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savunma Bakanı Işık'tan ikinci kalkışma açıklaması: İhtimal görmüyorum
Savunma Bakanı Işık'tan ikinci kalkışma açıklaması: İhtimal görmüyorum
01 Ekim 2016 23:30
Savunma Bakanı Işık, TBMM'nin 26'ncı Dönem 2'nci Yasama Yılı açılış resepsiyonunda gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Bakan Işık, ikinci bir kalkışma ihtimalini görmediğini söyledi

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, TBMM'nin açılış resepsiyonunda, 'ikinci kalkışma' iddialarıyla ilgili "Bireysel girişimler her zaman olabilir. Bir iki kişinin birkaç kişinin, her zaman ihtimal dahilindedir; ama ikinci darbe teşebbüsü ihtimalini ben görmüyorum" dedi.

"GÜVENLİ BÖLGENİN OLUŞMASI LAZIM"

Savunma Bakanı Işık, TBMM'nin 26'ncı Dönem 2'nci Yasama Yılı açılış resepsiyonunda, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Türkiye'nin 'güvenli bölge' talebiyle ilgili Bakan Işık, "Avrupa'nın demokratik değerlerinin tehdit altına girmesi gibi bir sonuca doğru gidiyor. Daha fazla gecikmeden güvenli bölgenin oluşması ve insanların kendi toprakları içinde huzur içinde yaşamaları lazım. Türkiye bunu savunuyor" ifadelerini kullandı.

"BİREYSEL GİRİŞİMLER HER ZAMAN OLABİLİR"

'İkinci kalkışma' ihtimaline yönelik sorulan bir soruya Bakan Işık, "İkinci bir darbe kalkışması ihtimali görmüyorum. Bireysel girişimler her zaman olabilir. Bir iki kişinin birkaç kişinin, her zaman ihtimal dahilindedir; ama ikinci darbe teşebbüsü ihtimalini ben görmüyorum" diye yanıt verdi.


DHA

1
 // 1
Gevsemeyin Terör bitene kadar OHAL sursun. .....
02 Ekim 2016 12:31
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler