YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savcıya davetiye gönderdi
İfadeye gelmeyen Iğsız, devir teslim töreni için savcılığa davetiye gönderdi
Savcıya davetiye gönderdi
12 Ağustos 2010 / 18:59 Güncelleme: 12 Ağustos 2010 / 18:59

İnternet andıcı soruşturması kapsamında ifadeye çağrılan ancak gelmeyen 1. Ordu Komutanı Orgeneral Hasan Iğsız, devir teslim töreni için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na davetiye gönderdi.
 

Ergenekon soruşturmasını yürüten savcılardan Zekeriya Öz, aralarında Iğsız'ın da bulunduğu 19 zanlıyı ifadeye çağırmıştı. Şu ana kadar 4 zanlının sorgulandığı soruşturmada Iğsız henüz ifade vermeye gelmedi.
 

YAŞ kararı sonrası emekliye ayrılan Iğsız, görevini Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu'na devredecek. Savcılığın ifadeye çağırdığı Iğsız, devir teslim töreni için savcılığa davetiye gönderdi.
 

Bugün Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine gelen askeri personel 1. Ordu Komutanlığı'ndan gönderilen davetiyeyi Başsavcı vekili Turan Çolakkadı'ya bıraktı. Gelen davetiye adliye görevlileri tarafından izinde olan Çolakkadı'ya gönderildi.
 

Savcı Öz'ün yürüttüğü soruşturma kapsamında Orgeneral Hasan Iğsız ile birlikte Genelkurmay Adli Müşaviri Tümgeneral Hıfzı Çubuklu, Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu ve Albay Dursun Çiçek'in de aralarında bulunduğu 19 zanlı ifadeye çağrılmıştı.
 

Geçtiğimiz hafta yapılan bu çağrıdan sonra şu ana kadar 4 zanlı adliyeye gelerek savcıya ifade verdi ve serbest kaldı.
CHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler