YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savcı'nın oyunu Fuat Avni'yi deşifre etti
KPSS soruşturmasındaki son dalgaya savcının "Fuat Avni" tuzağı damgasını vurdu. Savcı, operasyon bilgisini UYAP'a geç yükledi. Fuat Avni, operasyon bilgisini UYAP'a yüklenmeden paylaşınca gözler Emniyet'e çevrildi.
Savcı'nın oyunu Fuat Avni'yi deşifre etti
26 Mayıs 2015 / 11:19 Güncelleme: 26 Mayıs 2015 / 17:41

Sabah saatlerinde başlatılan KPSS’deki 3.dalga operasyonunda 44 isim hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Ancak hakkında gözaltı kararı bulunan 20 ismin “kaçtığı” öğrenildi.

Savcının son operasyonu, öncekilerin aksine UYAP’a geç bildirmesi ise bomba bir detayı ortaya çıkardı. Son dalga operasyonunun Fuat Avni tarafından yaklaşık 48 saat önce yani UYAP’a bildirilmeden önce sızması tüm gözleri Emniyet’e çevirdi. Gelen bilgilere göre Fuat Avni’nin yeri de tespit edildi.

İşte “Fuat Avni deşifresi”nin detayları…

UYAP’a yüklenmeden yazınca gözler Emniyet'e çevrildi

KPSS soruşturmasını yürüten savcı, Fuat Avni’nin “yerini” tespit etmek için son dalga operasyonunu son ana kadar gizli tuttu. Savcı, önceki dalgaların aksine son operasyonu UYAP’a da geç yükledi. UYAP’a yüklenmeden Fuat Avni’nin “KPSS’de yeni dalga olacak” tweetleri ise savcının ön görüsünü doğruladı.

3. dalga operasyonunun “UYAP’a yüklenmeden önce” Fuat Avni tarafından duyurulmasıyla sızıntının Adalet Bakanlığı’ndan olmadığı ortaya çıktı. Savcılık, Emniyet içerisindeki köstebeği aramak üzere ayrrı bir soruşturma başlattı.

Fuat Avni'nin yeri tespit edildi

Edinilen bilgilere göre Fuat Avni’nin ya da kaynaklarının bulunduğu olası birimler tespit edildi. Soruşturmayı gizli yürüten savcılığın Fuat Avni’ye ulaşmak üzere olduğu öğrenildi.

 

TAKVİM

 // ışık.
Haaaa haaaa hiç gülesim yoktu. Nerede iş bilmez ,toplanmışlar bir araya arayan bulur....
26 Mayıs 2015 11:48
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler