YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savcının ASELSAN soruları
Savcı, mühendislerin son günlerini ASELSAN'a sordu...
Savcının ASELSAN soruları
06 Aralık 2011 / 08:20 Güncelleme: 06 Aralık 2011 / 08:21
ASELSAN'da çok önemli askeri projeler üzerinde çalışırken şüpheli bir şekilde ölü bulunan üç mühendisin ölümünü soruşturan Ankara Cumhuriyet Savcısı Murat Demir, ASELSAN'a mühendisler ile ilgili birçok soru sordu.

Savcı Demir, Halim Ünsem Ünal, Evrim Yançeken ve Hüseyin Başbilen'in ASELSAN'daki son günlerini sordu. Savcı Demir, ayrıca üç mühendisin üzerinde çalıştığı son projeleri, kurumdaki başarılarını ve soruşturmanın gizliliği ilkesince kamuoyuna yansımayan birçok konuda ASELSAN'a sorular sorarak cevaplanmasını istedi. ASELSAN'dan bu konuda gelen ayrıntılı raporda mühendislerin son günlerine dair çarpıcı bilgilerin olduğu öğrenildi. Demir, ASELSAN mühendislerinin olay yeri ve otopsi fotoğraflarını da Adli Tıp Kurumu'ndan istedi. Fotoğrafları tek tek inceleyecek olan Demir'in, ASELSAN'dan ölümleri açığa çıkarma adına her konuda şeffaf olmalarını istediği belirtildi.

Üç mühendisin otopsi raporlarını ve olay yeri fotoğraflarını inceleyen Adli Tıp Kurumu'nda intihar raporunu düzenleyen kuruldan 3 kişi, ölümler için "intihar süsü verilmiş cinayet olabilir" şeklinde şerh düşmüştü. Hüseyin Başbilen'in babası Vehbi Başbilen "Benim oğlum öldürüldü. Yargı araştırıyor. İnşallah katiller bulunacak. Benim oğlum inançlı bir insandı, intihar edecek biri değildi." diye konuştu.  (Zaman)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler