YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savcılık'tan 15 doktora Kuddusi Okkır DAVASI
Savcılık, 15 doktor hakkında 1 yıldan 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı
Savcılık'tan 15 doktora Kuddusi Okkır DAVASI
28 Mayıs 2009 / 14:59 Güncelleme: 28 Mayıs 2009 / 00:00

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı, Ergenkon soruşturması kapsamında tutuklandıktan sonra sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilmesinin ardından hastanede ölen iş adamı Kuddisi Okkır'ı, tutuklu bulunduğu dönemde, 'usulüne uygun muayene yapmadıkları ve muayene sonuçlarını uygun kaydetmedikleri' gerekçesiyle 15 doktor hakkında 1 yıldan 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.


Alınan bilgiye göre, Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı, Edirne Bölge İdare Mahkemesinin Okkır'ın hastalığına yanlış teşhis koydukları iddiasıyla haklarında soruşturma açılması istenen 15 doktorla ilgili Tekirdağ Valiliği'nin 'soruşturma izni vermemesi kararını' kaldırdığı dosya ile ilgili başlattığı soruşturmayı tamamladı.


Başsavcılık, Sabriye Okkır'ın, eşi Kuddisi Okkır'ın ölümünün ardından, hastalığının teşhisi konusunda kusurlu oldukları iddiasıyla haklarında şikayette bulunduğu, Tekirdağ Devlet Hastanesi doktorları, S.T, Ş.T.A, E.A, I.H.T, Ö.M.T, O.T, O.E, H.U, T.E, A.T, B.U, A.G, H.I, ve S.A ile Tekirdağ Göğüs Hastanesi doktoru M.M'e hakkında 'Usulüne uygun muayene yapmadıkları ve muayene sonuçlarını uygun kaydetmedikleri' gerekçesiyle 1 yıldan 3 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmaları için Tekirdağ 3. Asliye Mahkemesinde dava açtı.


Edirne Bölge İdare Mahkemesi, doktorlar hakkında soruşturma izni verilmemesine ilişkin Tekirdağ Valiliğinin 31 Aralık 2008 tarihli kararının usul ve yasaya aykırı olduğuna işaret ederek, Valilik kararına yapılan itirazı kabul ederek, kararı bozmuş ve ilgililer hakkında soruşturma izni verilmesine hükmetmişti. İdare Mahkemesi, dosyayı Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığına göndermişti.


'Ergenekon' soruşturması kapsamında tutuklanan iş adamı Kuddisi Okkır, 6 Temmuz 2008 tarihinde hayatını kaybetmişti.


AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler