YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savcılık soruşturma başlattı
'Ergenekon' davası sanığı emekli Albay Arif Doğan'a ait olduğu iddia edilen ses kaydıyla ilgili olarak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı inceleme başlattı.
Savcılık soruşturma başlattı
23 Eylül 2010 / 17:57 Güncelleme: 23 Eylül 2010 / 18:04

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, ''Ergenekon'' davası sanığı emekli Albay Arif Doğan'a ait olduğu iddia edilen ve internet ortamına düşen, eski Jandarma Genel Komutanı Eşref Bitlis'in ölümüyle ilgili ses kaydı hakkında inceleme başlattı.

Doğan'a ait olduğu öne sürülen Bitlis'in ölümüne ilişkin sözlerin haber sitelerinde yer alması üzerine, Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Hakan Karaali'nin bu sözleri incelemeye aldığı ve gerekirse soruşturma başlatılabileceği kaydedildi.

İnternet ortamına düşen ses kaydında, ''JİTEM'i ben kurdum'' diyen ve Doğan olduğu iddia edilen kişi, aynı zamanda, ''Alevi-Sünni kavgası için Alevilere saldıracak sakallı bir ekip kurdum. 7 bin ruhsatsız silah dağıtıp terörist yetiştirdim. 10 bin silahlı adamla suç örgütlerini yönettim'' ifadelerini kullanmıştı.

Ses kaydında ayrıca, ''Eşref Paşa'nın ölümü, Cem Ersever yaptı diyorlar. Eşref'i öyle böyle yapmış! Hayır. Cem Ersever'in arkasına ben destek vermesem... adam mı öldürebilir? Söyleme ya, bırak şunu ya. Ahmet Cem Ersever'iymiş, Mustafa Deniz'iymiş, Mahsune'siymiş, bunlar çakal ya'' sözleri yer almıştı. AA
 

GEL BAKALIM KANDIRALI.. SIRAN NİHAYET GELDİ !!!
 // Yalçın BOĞAN
Uyan bakalım kandıralı... gece geçti..,bak sabah olmuş... Işımış her taraf... Uyan artık da, seni bi tanıyalım artık...Gel de bi ifadeni alsınlar
bakalım... hangi haltları kimle yedin... karanlık da anlattığın gibi bi de
ışık da anlat bakalım...
23 Eylül 2010 20:17
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler