YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savcılık soruşturma başlattı
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, AK Parti Kahramanmaraş milletvekili Avni Doğan ve Çorum milletvekili Ahmet Aydoğmuş hakkında soruşturma başlattı.
Savcılık soruşturma başlattı
25 Şubat 2010 / 18:58 Güncelleme: 25 Şubat 2010 / 19:20

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, AK Parti Kahramanmaraş milletvekili Avni Doğan hakkında ''özel hayatın gizliliğini ihlal'', Çorum milletvekili Ahmet Aydoğmuş hakkında ise ''halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama'' suçları kapsamında soruşturma başlattı.

Alınan bilgiye göre, bazı vatandaşlar, Doğan ve Aydoğmuş hakkında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusu dilekçelerini işleme koyan Basın Suçları Soruşturma Bürosu, iki milletvekili hakkında soruşturma başlattı.

Doğan hakkındaki soruşturmanın, TCK'nın 134. maddesinde düzenlenen ''özel hayatın gizliliğini ihlal'' suçu, Aydoğmuş hakkındaki soruşturmanın ise TCK'nın 216. maddesinde yer verilen ''halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama'' suçu kapsamında yapıldığı öğrenildi. AA
 

!!!
 // mehmet durukan
Milletvekilleri aslında seçim bölgelerinde ve samimi ortamlarda, küçük toplantılarda bundan daha fazlasını söylüyor hatta küfürler ediyorlar. Bu biraz bana şişirme, medya abartması veya birçeşit kuyruk acısı meselesine benziyor....
26 Şubat 2010 09:09
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler