YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savcılık o görüntüleri inceleyecek
Van Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı PKK'nın bazı karakolla gerçekleştirdiği saldırıları mercek altına aldı. Savcılık karakollara düzenlenen saldırılarla ilgili olarak insansız hava araçlarının görüntülerini inceleyecek...
Savcılık o görüntüleri inceleyecek
09 Kasım 2010 / 14:03 Güncelleme: 09 Kasım 2010 / 14:04

Van Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı, terör örgütü PKK üyelerince Hakkari'nin Yüksekova, Şemdinli ve Çukurca ilçelerindeki karakollara düzenlenen saldırılarla ilgili olarak insansız hava araçlarını görüntülerini inceleyecek.

Terör örgütü PKK üyelerinin Yüksekova'nın Dağlıca ile Şemdinli'nin Aktütün, Gediktepe ve Çukurca'nın Hantepe bölgesindeki karakollara düzenlediği saldırılarda şehit olan bazı askerlerin yakınlarının İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunması ve savcılığın görevsizlik kararı vermesinin ardından Van Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı saldırıları mercek altına aldı.

Savcılığın, saldırılarla ilgili yapacağı incelemede, Türk Silahlı Kuvvetlerinin istihbarat için kullandığı insansız hava uçaklarının görüntülerinden yararlanacağı öğrenildi.

Savcılık yetkilileri, görüntülerin incelenmesi sonucunda, saldırılar sırasında ihmal olup olmadığının tespit edileceğini belirterek, incelemenin ardından gerek görülmesi halinde soruşturma başlatabileceğini kaydetti. (A.A.)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler