YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savcılar hakkında inanılmaz iddialar
17 Aralık operasyonunun savcıları hakkında inanılmaz iddialar gün yüzüne çıkmaya devam ediyor.
Savcılar hakkında inanılmaz iddialar
13 Ocak 2014 / 10:11 Güncelleme: 13 Ocak 2014 / 10:12

Seçim ayarlı operasyonu yürüten savcıların, işadamı Reza Zerrab'ın yanında çalışan maaşlı iki kişiye "Rüşveti Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için aldık deyin, sizi tutuklamayalım" diye baskı yaptıkları iddia edildi.

hanefi-ic.jpg

Savcıların baskısı altında bu teklifi kabul etmeyen iki şüphelinin "Örgüt üyeliği" iddiasıyla tutuklandığı belirtildi.

Benzer şekilde savcıların sorguladıkları bir bakan oğluna da "İfadende Başbakan 'Erdoğan istedi' de, hükümeti devir tarihe geç" baskısı yaptıkları öğrenildi.

Savcılardan yalan ifade baskısı

17 Aralık operasyonunda yapılan hukuksuzluklara bir yenisi daha eklendi. Aralarında işadamı Reza Zerrab, Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan ve eski İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler'in yer aldığı 94 kişi gözaltına alınmıştı.
Sorgu işlemlerinin ardından 24 kişiye çeşitli suçlamalar yöneltilerek tutuklanmıştı. Savcılık sorgusu sırasında şüphelilere iki ve beş dakikalık savunma süresi tanınarak dosyanın apar topar ilgili mahkemeye sevk edildiği ortaya çıkmıştı.

Reddedince tutuklandılar

Yeni bir iddiaya göre ise savcılık sorgusu sırasında Reza Zerrab'ın yanında maaşlı olarak çalışan iki kişiye yalan ifade vermeleri için baskı yapıldı. Savcıların bu kişilere "Maaşlı çalışıyorsunuz. Sorumluluklarınız var. 'Rüşveti Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için aldık' şeklinde ifade verin sizi özgür bırakalım" teklifinde bulundukları, bu teklifi kabul etmeyen iki şüphelinin hiçbir gerekçe gösterilmeden "Örgüt üyeliği" iddiasıyla tutuklandığı belirtildi.

Reza Zerrab'da Metris'de baskı

Geçtiğimiz günlerde de benzeri bir baskı iddiası Zerrab'ın avukatından gelmişti. Avukat cezaevinde müvekkiline "'Ek ifade ver. Bu işleri hükümetin bilgisi dahilinde yaptım' de. Seni serbest bıraktırıp evine gönderelim" teklifinde bulunulduğunu ileri sürmüştü.
Yine diğer şüphelilere emniyetteki ifadeleri sırasında, "İmar değişikliklerini Başbakan'ın talimatı doğrultusunda yaptık deyin. Sizi bırakalım" teklifinde bulunulduğu da gündeme gelmişti.

samil-ic.jpg

17 aralık
 // sinan karkalı oglu
Hemi bu vatanın bu topran ekmeğini yiyorlar hemide ihanet edidiyorlar...
13 Ocak 2014 Pazartesi 20:18
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler