YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savcılar göreve çağırdı
Savcılar göreve çağırdı
13 Mart 2010 09:06
AK Parti'li Bekir Bozdağ, Ersin'in gizli tanıkla görüşmesinin suç olduğunu söyledi. Cumhuriyet savcılarını göreve çağıran Bozdağ, CHP genel başkanı ve milletvekillerinin kimi yüksek yargı görevlileri nezdinde dokunulmazlığa haiz olduklarını söyledi

AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin'in "Erzincan'da gizli tanık Munzur ile görüştüğü ve bir otelin lobisinde çanta bıraktığı" yönündeki iddialarla ilgili Cumhuriyet savcılarını göreve çağırdı. Bozdağ ayrıca, "Gördüğüm kadarıyla CHP'nin Sayın Genel Başkanı, milletvekilleri ve partilileri, kimi yüksek yargı görevlileri nezdinde bir dokunulmazlığa haiz. Bu dokunulmazlık nereden kaynaklanıyor, onu da merak ediyorum" dedi. Haberlerin doğru, görüntülerin gerçek olması halinde, bu tür bir davranışın Türk Ceza Kanununa göre tartışmasız bir suç olduğunu belirten Bozdağ, bunun, resen takibi gerekli bir suç olduğunu kaydetti.

HİÇ DE YADIRGAMADIM

Bekir Bozdağ, şöyle devam etti: "Tabii ki CHP'ye, sadece Ahmet Ersin'in bu davranışıyla bakmamak lazım. Ben hiç de yadırgamadım. Neden, çünkü Genel Başkan adeta her salı grup konuşmasını veya partinin başka yerlerdeki konuşmalarında, toplantılarında, her yeri bir duruşma salonuna döndürüyor. Bunların olmaması lazım; Meclis çatısı altında da başka yerlerde de. Devam eden davalar ve soruşturmalarla ilgili siyasiler dahil hiç kimsenin yargılamayı, soruşturmayı etkileyecek eylem veya söylemlerde bulunmaması lazım. Devam eden davalar ve soruşturmaların esasını etkilemek ve yargı görevini yapanları etkilemek, adli soruşturmayı etkilemek için kim ne beyanda bulunuyorsa bulunsun bunlar resen takibi gerekli suçlardır. Savcılar bunlarla ilgili soruşturmaları başlatmak zorundadırlar. Burada bir tercih hakları yoktur. "

NEREDEN KAYNAKLANIYOR?

İddialar karşısında yüksek yargıdan herhangi bir açıklama yapılıp yapılmayacağını merak ettiğini söyleyen Bozdağ, "Her defasında yargının bağımsızlığından bahseden yüksek yargının üyeleri, özellikle Yargıtay Başkanı, HSYK'nın değerli üyeleri, ben şimdi merak ediyorum; bu çıkan görüntüler karşısında da bir bildiri yayınlarlar mı, bir açıklama yaparlar mı? Gördüğüm kadarıyla CHP'nin Sayın Genel Başkanı, milletvekilleri ve partilileri, kimi yüksek yargı görevlileri nezdinde bir dokunulmazlığa haiz. Onlar ne yaparsa yapsınlar en ufak bir açıklama yok. Bu dokunulmazlık nereden kaynaklanıyor, onu da merak ediyorum" diye konuştu.

A.A.

ONLAR VEFALIDIRLAR GÖRMEZLER !
 // VATANDAŞ
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
13 Mart 2010 10:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler