YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savcı'dan MİT görevlisine skandal sözler
Hatay'da Suriye'ye yardım götüren TIR'ı durduran savcılardan Adana Cumhuriyet Savcısı Özcan Şişman'ın MİT görevlisine 'Çok güvendiğiniz Başbakan sizi kurtaramaz' dediği öğrenildi.
Savcı'dan MİT görevlisine skandal sözler
23 Ocak 2014 / 09:25 Güncelleme: 23 Ocak 2014 / 09:31

Hatay'da yeni yılın ilk gününde Suriye'deki Türkmenlere yardım götüren MİT TIR'ını durdurarak arama yapmak isteyen Kırıkhan Savcısı Yaşar Kavalcıoğlu'nun, aramaya itiraz eden MİT görevlisine, 'Burada kral benim' dediği iddia edildi. Kavalcıoğlu amacına ulaşamayınca olay yerine gelen TMK 10'uncu maddesi ile yetkili Adana Cumhuriyet Savcısı Özcan Şişman'ın da 'Çok güvendiğiniz Başbakan sizi kurtaramaz' ifadesini kullandığı ileri sürüldü.

Kırıkhan-Reyhanlı Karayolu'nda ihbar üzerine durdurulan TIR'da arama yapmak isteyen Kırıkhan Savcısı Yaşar Kavalcıoğlu'na TIR'da bulunan MİT görevlileri itiraz etmiş, Savcı Kalaycıoğlu'na MİT Kanunu'nu hatırlatarak, Başbakan'ın izni olmadan arama yapamayacağını hatırlatmıştı.

Başbakan'ı tanımıyorum

Görgü tanıklarının ifadesine göre, MİT görevlilerinin bu itirazına direnen Savcı Kalaycıoğlu, 'Burada Kral benim' diyerek aramakta ısrar etti. MİT görevlilerinin aramaya direnmesi üzerine Savcı Kalaycıoğlu, durumu TMK 10'uncu maddesi ile yetkili Adana Cumhuriyet Savcısı Özcan Şişman'a bildirdi.

Bir süre sonra olay yerine gelen Adana Cumhuriyet Savcısı Şişman ise yardım TIR'ını arama ısrarını sürdürdü. MİT görevlileri, Savcı Şişman'a da Başbakan'ın izni olmadan arama yapamayacağını hatırlattı.

İddialara göre Şişman, MİT görevlilerinin itirazına 'Ben Başbakan'ı tanımıyorum. Çok güvendiğiniz Başbakan sizi kurtaramaz' diyerek arama yapmakta ısrar etti.

Hatay Valiliği'nin Kırıkhan Kaymakamlığı ve İl Jandarma Komutanlığı'na MİT Kanunu'nu hatırlatan bir yazı yazarak, TIR'ın serbest bırakılmasını istemesi üzerine Savcı Şişman, tutanak tutarak arama yapamadan olay yerinden ayrıldı.

 

YENİ ŞAFAK

Kırladan 11:11 m.na. 'ya
 // İbrahim
Tabyy bu verılen habergıbıdı olay kesinim ole dir ve siz kımsınız bılmıom ama asas şebekeyı kuranlar artık belli heryerde birtane adam bırak mıor lar ve yerlerını başka adamlar alıor . şebekede farklı mercıler de eksık adam kalmış dır Tuzaklarınız mukemmel ...
16 Ocak 2015 Cuma 07:33
KRALDAN KRALCI
 // MUSTAFA AKP
Adana Cumhuriyet Savcısı Özcan Şişman'ı o gün geldiğinde yandaşları kurtarabilir mi?...
23 Ocak 2014 Perşembe 19:09
11:11
 // M.N.A.
Evet sonunda bu mr.gülen şebekesi ağzındaki boklayi çıkardı bu şebeke sirtlarini pensilvanyadaki at çiftliğine dayamişlar ve hiç korkmuyorlar ölmüş eşek Kurttan Korkmaz pensilvanyadaki çiftlik ölmüş eşşek dolu bu cesaret bundandir...
23 Ocak 2014 11:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler