YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savcıdan 'derin kartuş' keşfi
Savcı Mustafa Bilgili suikast iddialarıyla ilgili Albay Erkan Y.B'nin ifadesinde söylediği, “Krokiyi Astsubay M.U, kartuş alacak er için çizdi” ifadesiyle yetinmiyor
Savcıdan 'derin kartuş' keşfi
03 Ocak 2010 / 09:24 Güncelleme: 03 Ocak 2010 / 09:38

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a yönelik suikast iddiaları üzerine başlatılan soruşturma kapsamında alınan ifadeleri şüpheli bulan savcılığın, yerinde keşif yapmaya hazırlandığı belirtildi. Soruşturmayı yürüten savcı Mustafa Bilgili, Albay Erkan Y.B'nin ifadesinde söylediği, “Krokiyi Astsubay M.U, kartuş alacak er için çizdi” ifadesiyle yetinmiyor.

Albay Yusuf A'nın ifadesinde işaret ettiği bilgisayar kartuşçusunun da ifadesine başvurulacağı öğrenildi. Ayrıca askerler buradan alışveriş yaptılarsa yapılan alışveriş karşısında alınan makbuz ya da faturanın isteneceği belirtildi. Askerlerin verdikleri ifadelerde geçen tüm adreslerin tek tek titizlikle inceleneceği ve bu incelemelerden savcının yeni deliller çıkartabileceği bildirildi.

GOOGLE'DAN KARŞILAŞTIRMA

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a yönelik suikast iddiasının ardından ele geçen krokinin, soruşturmayı yürüten savcı Mustafa Bilgili tarafından 'google earth' denilen internet sitesinden karşılaştırılacağı öğrenildi. Savcı Bilgili'nin dünyanın uydular tarafından çekilmiş değişik çözünürlükteki fotoğraflarının yer aldığı web sitesi 'google earth'den bölgenin fotoğrafını çıkarıp krokinin işaret ettiği alanı karşılaştıracağı bildirildi. Yapılacak karşılaştırmanın ardından krokinin ne amaçla çizildiğinin ortaya çıkması sağlanacak.

Araçta çıkan kroki ile ilgili olarak Seferberlik Tekik kurulu Başkanı Albay Yusuf A., “Krokiyi uzaktan gördüm. Araştırdığıma göre, astsubayımız M.U. çizmiştir. Bozulan bilgisayar yazıcısını tamir için askere vermek amacıyla çizmiştir. Krokiye rağmen asker, bilgisayar tamir yerini bulamamıştır. Bu olay 2 ay önce gerçekleşmişti” demişti. (Yeni Şafak)

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler