YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savcıdan Ahmet Şık'a tokat gibi cevap
ODA TV Davası'nın sanığı gazeteci Ahmet Şık'ın, Paralel Yapı'ya gerçekleştirilen operasyonla ilgili, 'faşizimdir' yorumuna, Cumhuriyet Savcısı Kurtuluş Tayanç Çalışır'dan tokat gibi bir cevap geldi: Kumpasla mücadele edilmesinin nesi faşizmdir!
Savcıdan Ahmet Şık'a tokat gibi cevap
16 Aralık 2014 / 07:40 Güncelleme: 16 Aralık 2014 / 07:46

Savcı Çalışır konuyla ilgili şunları yazdı: "Sana ve senin gibi değerli insanlara yapılanlar hukuksuzsa, bu hukuksuzlukların hesabının yargı organlarınca adalet önünde sorulmaya çalışılmasının nesi faşizm oluyor, söyle de biz de bilelim. (Aramalar ve gözaltılar sırasında ve sonrasında hukuk kuralları çiğnenirse ancak o zaman gerekçenizle birlikte eleştirmeniz yerinde olurdu.)

'Önemsizleştiremezsin'

Paralel yapının sorumlusu olduğu iddia edilen hukuksuzluklar, yeryüzünün gördüğü en büyük hukuksuzluklardır ve en az bin tane watergate skandalından daha büyük hukuk ve dinleme skandallarıdır. En yetkili kişilerin de adına "Kumpas" dediği hukuksuzluklarla sonuna kadar etkili şekilde mücadele edilmesinin nesi faşizm oluyor, söyle de biz de bilelim. Bu mücadeleyi sırf mevcut iktidar istedi diye mi önemsizleştirmeye çalışıyorsunuz? Paralel yapının sorumlusu olduğu iddia edilen hukuksuzluklarla mücadele edilmesini istemiyor musunuz? Paralel yapının sorumlusu olduğu iddia edilen hukuksuzluklarla ilgili olarak kendi adınıza konuşabilir ve hatta herhangi bir yakınmada bulunmayabilirsiniz.

Bunu demokrasi şovuna da dönüştürebilirsiniz. Dahası, "Bakın ben ne kadar demokratım, hoşgörülüyüm, hasmıma bile düşman olmuyorum" manasına gelen sempati devşirme çabasına da girebilirsiniz. Ancak, diğer mağdurlar adına paralel yapı lehine açıklamalarda bulunmaya hakkınız yoktur. Başkalarının insan onuru, gün ışığı hakkı, özgürlüğü, acısı ve mağduriyeti üzerinden bol keseden hoşgörü masalı okuyamazsınız. Okusanız da demokrasi kahramanı olamazsınız.

Tavsiyem: Bu mücadeleyi destekleyin

Size tavsiyem; hukuksuzluklara karşı mücadeleyi kim yaparsa yapsın, bu mücadeleyi desteklemenizdir. Size yapılan hukuksuzlukların, bu hukuksuzlukları yapanlar lehine savunma aracı haline dönüştürülmesine karşı algı ve bilincinizi bileyerek, kimsenin yaptığı hukuksuzlukları kendi lehine savunma aracı olarak devşirmesine izin vermeyiniz.

Demokrasi kahramanı olmaktansa, adaletin tecellisi için çaba gösteriniz. İnsan hak ve özgürlüklerinin korunması ve adaletin tecellisi, sizin sistem için yüzeysel siyasi kutuplaşmalarınızdan daha önemlidir. Bu önemi kavrayıp, içselleştirdiğimiz gün halkımız hukuk felaketleriyle karşılaşmayacaktır. Bunun da mı farkında değilsiniz?

 

SABAH

..
 // ahmet şık
sırf iktidar karşıtlığı adına kendisine yapılanlara rağmen paralel yapıya destek olmak akıl eksikliğidir. bağnazlıktır....
16 Aralık 2014 Salı 09:34
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler