YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savcı Zekeriya Öz'den itiraf gibi tekzip
Olay Savcı Zekeriya Öz, İstanbul'un en değerli yerlerinden olan Laleli'deki Victory Otel'e Fatih Belediyesi'nin verdiği cezaların kaldırılmasına ilişkin yaptığı baskıyı haberleştiren Star'a gönderdiği tekzipde itiraf gibi açıklamalarda bulundu.
Savcı Zekeriya Öz'den itiraf gibi tekzip
28 Mart 2014 / 07:51 Güncelleme: 28 Mart 2014 / 11:49

İstanbul eski Cumhuriyet Başsavcıekili Zekeriya Öz, tekzip metninde Fatih Belediyesi'ni sık sık ziyaret ettiğini vurguladı.

Star'ın yayınladığı habere göre Zekeriya Öz, defalarca Fatih Belediye Başkanı Musatfa Demir'i ziyaret ederek arkadaşlarının işlettiği Victory Otel ile ilgili kendi istediğinin yapılmasını istemiş, isteği kabul görmeyince de Fatih Belediyesi'ne yönelik İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nın 17 Aralık operasyonu yapılmıştı. 

Star'a mahkeme kararıyla tekzip gönderen Zekeriya Öz, Fatih Belediyesi'ne defalarca gittiğini belirterek "Belediye Başkanı ile zaman zaman görüştüğüm doğrudur ancak kendisinden hiçbir zaman yasadışı ve illegal bir şey istemedim" dedi.

Star, Zekeriya Öz'ün sık sık Fatih Belediyesi'ni ziyaret ederek Victory Otel ve yine Fatih'teki bir WC için bazı taleplerin yerine getirilmesi için baskı yaptığını yazmıştı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler