YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savcı Sayan'dan müthiş CHP iddiası!
CHP eski MYK üyesi Savcı Sayan, Söz Bitmeden'de Elif Çakır'ın konuğu oldu.
Savcı Sayan'dan müthiş CHP iddiası!
08 Nisan 2014 / 22:00 Güncelleme: 08 Nisan 2014 / 21:38

İşte Savcı Sayan'ın açıklamalarından bazı satır başları:

Savcı isminin bir hikayesi var mı?

Ben babamı ilkokul 4'e gittiğim sıralarda kaybettim. İsmimi babam koymuş. Dolayısıyla sorma şansım olmadı. Biz bir Osmanlı ailesiyiz. Benim dedelerim Osmanlı Devleti'nde paşalık yapmış. Dolayısıyla Ertuğrul Gazi'nin kardeşi Savcı Bey'den mi geliyor yoksa bizim içimizdeki bir özlemden mi geldi bilemiyorum. Bir rivayete göre de babamın bir arkadaşı varmış, Savcı Yılmaz Bey.. Bir kardeşime Yılmaz, bana Savcı ismini vermişler gibi..

'Savcı' ismiyle ilgili o anısı..

İsim konusu yüzünden bazen olumsuz şeyler yaşıyoruz. Mesela babam birgün bölük komutanı ile yeni gelen bir savcıyı ziyarete gidiyor. Bölük komutanı da babamın iyi niyetinden faydalanmak istiyor. "Hanımlarından en çok hangisini seviyorsun?" demiş. O da "Ben en çok Savcı'nın annesini seviyorum" deyince cumhuriyet savcısı sert çıkmış, "Yahu benim annemi niye seviyorsun?" demiş. Babam anlam verememiş ve bir daha tekrarlayınca savcı dışarı çıkmış kalem müdürüne demiş ki, "Bu adam kafayı yemiş"

Bizi dikkate alsalardı bu seçimde iktidar olurlardı

Toplumu dikkate almıyorlar beni mi alacaklar? Türk halkını, Anadoluyu, Karadeniz'i, Marmarayı dikkate almayanlar bir anadolu çocuğu Savcı Sayanı mı dikkate alacak? Zaten bizi dikkate alsalardı bu seçimde iktidar olurlardı.

Milliler ile Gayrimilliler'in seçimi oldu

Siyasi tarihimizin en ilginç seçimlerinden birini yaşadık. Ben seçimlerden önce de defalarda bunun normal bir seçim olmadığını söyledim. Milliler ile gayrimilliler'in seçimidir dedim. Niye? Türkiye'ye operasyon yapan güçler Türkiye'de bazı partileri kullanarak (bazı arkadaşlarımız bunun farkında olmayarak kullanıldı) dolayısıyla gezi olaylarıyla birlikte Türkiye üzerine yapılan operasyon başladı.

Bu dönem Tayyip Erdoğan üzerinde bir oyun oynandı

Batılı güçler yok etmek istedikleri siyasi güçleri, liderleri ya fiziksel ya da siyasal anlamda yok ederler. Bizim siyasi tarihimize baktığımızda bunları görüyoruz. Rahmetli Özal'a, Türkeş'e, Muhsin Yazıcıoğlu'na ve Deniz Baykal'a.. Bazıları fiziksel anlamda yok edilmiştir bazıları siyasi anlamda.. Bu dönem de sayın Tayyip Erdoğan üzerinde büyük bir operasyon vardı. Özellikle Erdoğan olmak üzere tüm Türkiye üzerinde bir oyun vardı. Dolayısıyla 'biz bu oyunu bozalım ve birlik beraberlik içinde hareket edelim' dedim.

CHP, truva atı olarak kullanıldı

CHP'nin de burada bir truva atı olarak kullanıldığını, bugüne kadar bizi hiç sevmeyen, bizimle ilişkisi olmayan bütün güçler her ne hikmetse CHP sevdalısı olmuş ve CHP'yi kendi amaçları amaçları uğruna kullanmak istemişlerdir.

30 Mart seçimleri 'Çanakkale' kadar önemlidir

Dolayısıyla 30 Mart 2014 seçimleri çok önemli bir seçimdir. Buna dikkat etmemiz lazım. Bu seçimler bir Çanakkale, Sakarya, Kocatepe, İzmir'in kurtuluşu ve Malazgirt kadar önemlidir.

AK Parti CHP'lilerden de oy almış mıdır?

Söz konusu vatansa gerisi teferruattır diyen herkes bir yerde birikmeye başladı. Ben çok duyum aldım, "30 Mart'a kadar Erdoğan'ın yanındayız, sonra karşısında olacağız" diyen.. Ya da Erdoğan'dan bugüne kadar nefret eden herkes, "Biz birbirimize karşı mücadel ederiz ama hasım olamayız, hısım olmak zorundayız. Dolayısıyla dış güçlerin oyunlarına alet olmayız" diyen yüzlerce insan var.

Savcı Sayan kime oy verdi?

Ben oy kullanmadım onu söyliyeyim. Ben şu anda CHP'nin bir üyesiyim ve başka bir parti için oy kullanmam şu anda benim açımdan bir zaaf olurdu fakat CHP'nin bu anlayışına oy vermeyi de içime sindiremedim.

Kılıçdaroğlu CHP'ye umut olamaz!

Şimdi sayın Kılıçdaroğlu hiçbir zaman CHP'ye umut olamaz çünkü siyasi parti genel başkanlarının umut olabilmesi için tabandan gelmeleri gerekiyor. Yani partinin kongresini, ilçesini, ilçe başkanlığını, delegeliğini bunların hepsini sindire sindire gelmiş insanlar başarılı olurlar ve partilerine de umut olurlar.

Recep Tayyip Erdoğan'a baktığımızda bunu açık bir şekilde görüyoruz. En ufak teşkilattan başlayıp genel başkanlığa kadar gelmiştir. Sayın Kılıçdaroğlu'nun böyle bir geçmişi yok. Kendisi tepeden gelen bir anlayışla CHP'ye hakim oldu.

DYP ve DSP Kılıçdaroğlu'nu milletvekili yapmadı

Sayın Kılıçdaroğlu DYP'ye gitmiş Tansu Çiller onu vekil yapmamış, DSP'ye gitmiş sayın Ecevit onu vekil yapmamış.. Sayın Baykal onu almış, "İyi bir bürokrattır, çalıştıralım" demiş. Sonra kendisiyle ilgili bir PR çalışması yapılmıştır. Halkın gözünde bir gandi şekline sokulmuştur. Bu da CHP'yi dizayn etmek isteyen güçlerin bir oyunudur. Bu oyunla birlikte sayın Kılıçdaroğlu önce hazırlanmıştır. Bir kasetle sayın Baykal yollanmış ve Kılıçdaroğlu onun yerine monte edilmiştir.

01:25
 // camur at izi kalsin
Kanal 24 de canli dinledim konusmanin en can alici bolumu sarigul ailesinin hepsi secimlere katilmis olmasi...
09 Nisan 2014 01:25
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler