YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savcı Sayan'dan Demirtaş'a şartlı destek
Siyasetçi-Yazar Savcı Sayan, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a, "PKK silah bıraksın hepimiz IŞİD'e karşı silahlanalım. IŞİD'e karşı cepheye koşalım" dedi.
Savcı Sayan'dan Demirtaş'a şartlı destek
23 Temmuz 2015 / 05:55 Güncelleme: 23 Temmuz 2015 / 06:07

Kanal A ekranlarında A Politik programına konuk olan siyasetçi-yazar Savcı Sayan Suruç'ta yaşanan bombalı saldırının ardından Selahattin Demirtaş'a çarpıcı bir öneri sundu.

İşte Savcı Sayan'ın o açıklaması:

"Şimdi ben buradan Sayın Demirtaş'a sesleniyorum. Gelin hepimiz IŞİD'e karşı silahlanalım. IŞİD'e karşı cepheye koşalım. Türkiye Cumhuriyeti Devleti de buna gereken desteği versin. Ama tek bir şartla... PKK silahı bıraksın. Kandil'deki bütün insanlar gelsin Türkiye'ye sığınsın. Bu devlet bizim devletimizdir kutsalımızdır desin. Hepimiz cepheleri kontrol altına alalım. Ayyıldızlı bayrak için geceyi gündüze katıp çalışalım. Şimdi sen bir taraftan Türkiye'ye vuracaksın. Bir taraftan Türkiye'nin askerleri ile çatışacaksın. Bir taraftan bizim insanlarımız ölecek. Diğer taraftan da 'gel benimle birlikte IŞİD'i öldür' diyeceksiniz."

"Peki siz İran'daki Kürtler, İran Devletine 'siz Kobani'ye sahip çıkmadınız sizi yok edeceğiz' diyemiyor? Barzani'nin içindeki Kürtler, Barzani'ye, 'Siz Kobani'ye gidip neden IŞİD ile çatışmıyorsunuz' diye Barzani'nin binalarını yakıyorlar mı? Askerlerini öldürüyorlar mı? Siz bizi düşmanlaştırıyorsunuz. Kürtleri falan da temsil etmiyorsunuz. Silah zoruyla bir şeyler yapıyorsunuz. Özgürlükten, demokrasiden bahsediyorsunuz."

"Bu ülke efendim Suriye'deki huzursuzluk. Bosna'daki huzursuzluk, Azerbaycan'daki huzursuzluk... Ya hu bütün dünyanın jandarması biz miyiz kardeşim ya hu? Biz mi bunları düzelteceğiz? Biz kimiz? Ekonomimiz ne ? Gücümüz ne? Ne yapmaya çalışıyoruz?"

 

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler