20 Haziran 2018 Çarşamba
 • Altın194,126
 • BIST94.552
 • Dolar4,7410
 • Euro5,4899
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2584
 • İstanbul29 °C
 • Ankara26 °C
 • İzmir27 °C
 • Konya25 °C
 • Adana29 °C
 • Antalya28 °C
 • Diyarbakır32 °C
 • Bursa29 °C
 • Kayseri20 °C
 • Kocaeli26 °C
 • Şanlıurfa33 °C
 • Gaziantep28 °C
 • İçel30 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savcı Sayan'dan çok konuşulacak iddia
CHP Eski MYK Üyesi Savcı Sayan, Gülen Hareketi'ne ait medya grubunun bir yöneticisinin önünü kestiğini ve kendisine kaset komplosunun arkasında Hükümet olduğunu ve CHP ile el ele verek Hükümeti yerle bir edeceklerini söylediğini açıkladı.
Savcı Sayan'dan çok konuşulacak iddia
16 Aralık 2014 / 11:41 Güncelleme: 16 Aralık 2014 / 12:36

Kanal A'da yayınlanan ve Mehmet Topak'ın moderatörlüğünde gerçekleşen A Politik programının konuğu CHP eski MYK Üyesi Savcı Sayan, çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Sayan, Baykal ile katıldığı bir cenaze sonrası, Gülen Hareketi'ne ait medya grubunun bir yöneticinin önünü kestiğini ve kendisine o gazetecinin "Kaset komplosunun arkasında hükümet olduğunu ve CHP ile el ele verek hükümeti yerle bir edeceklerini" söylediğini açıkladı.

İşte Savcı Sayan'ın sözlerinden satır başları:

"Bu kaseti Hükümet yaptı"

"Deniz Baykal'ın istifasından önce birisinin cenaze törenine katıldık Kocatepe Camii'nde. Ben Sayın Baykal ile ayrılırken, Gülen Hareketi'ne ait medya grubunun önemli bir adamı dedi ki, 'Bu kaseti Hükümet yaptı. Biz sizinle bir olup bu Hükümet'i yerle bir edeceğiz'. Vebali günahı benim boynumadır."

O güne kadar o kişiyle şahsen tanışmamıştım. Bana kartvizitini çıkarıp verdi, dedi ki; "Bu kaset işini yapan Hükümet'tir, biz sizinle bir olacağız. Hükümet'i yerle bir edeceğiz."

"Baykal televizyona çıksın, Fethullah Gülen Hoca Türkiye'ye dönsün desin"

2009'da bir vatandaş bana geldi. Sayın Baykal'a Gülen ile görüşme konusunda müracaat etmiş, demiş ki, "Savcı Sayan dinlesin, gelsin bana söylesin" Mustafa adında bir vatandaştı. "Baykal televizyona çıksın, Fethullah Gülen Hoca Türkiye'ye dönsün desin" dedi. "Bunun ne alakası var?" dedim. Bana, "Gülen Hareketi'nin içine iki tane General sızdı, iki başlı bir örgüt oldu. Dolayısıyla ileride devlete karşı çok kötü işler olacak. Silah kullanma noktasına kadar gidecek. Fethullah Gülen Hoca Türkiye'ye dönüp bunları engellemezse Türkiye çok büyük bir olay yaşayacak" dedi.

O günkü şartlarda içimize nifak soktuklarını düşündüğümüz için bu adamı dikkate almadık. Bunlar iki üç yıl içinde gözümün önünde bir bir gerçekleşiyor.

"Merve Kavakçı'yı Meclis'ten attıranlar bugün özgürlükten bahsediyorlar"

Merve Kavakçı'yı Meclis'ten attıranlar bugün özgürlükten bahsediyorlar .'Ahmet Kaya şerefsizdir' manşeti attıranlar bugün Ekrem Dumanlı'ya sahip çıkıyorlar. Başörtülü kızlarımızın başörtülerine, gaylere, transeksüellere gösterdikleri saygıyı göstermediler. Bugün kalkmışlar ne hikmetse herkes Ekrem Dumancı, herkes Hidayet Karacı olmuş.

Kemal Sunal'ın bir filmi vardı. Polisten kaçan adam camiye sığınıyordu, polis de namazının bitmesini bekliyordu. Ekrem Dumanlı gözaltı süresi böyle bir şey odu. Gazeteye sığınmışsın, herkesi etrafına toplamışsın, önce emniyet acizlik gösterip alamıyor. Devlet bu kadar basiretsiz mi, güçsüz mü?

"Hrant Dink pankartlarıyla Ekrem Dumanlı pankartları organizasyon yönünden aynı"

Doğu ve Güneydoğu'da 93 sürecinde onlarca Özgür Gündem'in muhabiri öldürüldü. Faili meçhule kurban gittiler. Bu gazetecilerin, köşe yazarlarının hiçbirisinden ben böyle 'özgür basın' vs tepki görmedim. Ne ilginçtir ki, Hrant Dink'in cenazesinde taşınan pankartlarla Ekrem Dumanlı gözaltına alınırken taşınan pankartlar içerik yönünden olmasa da organizasyon bakımından ne kadar çok birbirine benziyor. Hepsi bir elden çıkmış. Yahu siz bu ülkede özgürlük için mücadele eden herkese engel oldunuz. Herkesi işkenceden geçirdiniz.

Siz daha düne kadar, 'Bu ülkeyi İran'a çevirmek istiyorlar, bunlar F tipidirler, F tipi örgütlenme var, AB siz bunlara çok yüz veriyorsunuz' dediğiniz insanların arkasında bir koro oluşyurmuşsunuz. Bu koroya baktığınızda bile meselenin bir medya ve basın meselesi olmadığını, Türkiye'ye bir operasyon olduğunu ve hedefte Türkiye ve Tayyip Erdoğan olduğunu apaçık şekilde görmekteyiz.  

 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

Che olmaya çalışan charesiz
 // Ömer
Üstünlük,seçilmişlik psikolojisine kendini kaptırıp ülkenini sahibi olduğunu sanan, hukuk dışına çıkan,iradelerini millettin iradesinin üstünde gören zihniyete sahip, kendilerini beyazlar sınıfından geldiğini zanneden dinozor beyaz kürtler-beyaz türkler-beyaz müslümanlar! unutmayınız; son durağınız efendileriniz gibi, milletin ayaklarının dibi olduğunu unutmayın! her türlü ahlak dışı yöntemleriniz ve din istismarcılığınız halk nezdinde bir değeri olmaz olamayacaktır. örnek mi: morissiloman ...
16 Aralık 2014 Salı 14:25
Savcı bey'in
 // yurdum insanı
Konuşurken konuştuklarını yaşlı genç tahsilli tahsilsiz herkes anladığı gibi sözlerindeki samimiyet onun farkını ortaya koyuyor. Allah her daim yar ve yardımcısı olsun...
16 Aralık 2014 Salı 13:03
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler