YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savcı Sayan'dan bomba 'Baykal kasedi' iddiası
A Haber’de Duygu Leloğlu’nun sunduğu Gece Ajansı’na konuk olan CHP Eski MYK Üyesi Savcı Sayan, Deniz Baykal'a düzenlenen kaset komplosuyla ilgili çarpıcı bir iddia ortaya attı. Sayan, komploda Alman parmağı olduğunu iddia etti...
Savcı Sayan'dan bomba 'Baykal kasedi' iddiası
02 Mayıs 2014 / 18:50 Güncelleme: 02 Mayıs 2014 / 19:02

Alman Cumhurbaşkanı, Sayın Kılıçdaroğlu dışında başka partilerin genel başkanlarıyla görüşmedi.

Mesela Kürt sorunu çok önemli niye Selahattin Demirtaş ile görüşmedi, niye Devlet Bahçeli ile görüşmedi? Görüşmüyor çünkü adam bizi ele almış. Baykal’ın komplosunda Almanların ayak izleri var, kimse araştırmıyor. Biz bunları biliyoruz. CHP’nin dizaynında Almanların önemli bir konumu var, yeri var, çabası  var, organizasyonu var. Bunu Türk hükümeti savcıları hakimleri zahmet edip araştırılarsa, belki de bunun sonucuna varırlar.

Ben bu cumhurbaşkanının söylemlerini çok basit görüyorum. Benim bildiğim çok şey var ama bizim orada derler ki “çocukların içi dolu da dilleri dönmüyor”. Bizim de dilimiz dönmüyor. Biz yaramızın nerden geldiğini biliyoruz. CHP’yi dizayn edenlerin Almanya ile hangi ilişkilerinin olduğunu biliyoruz. Medya ayağına, altın ayağına baktığımızda, vakıf ayağına baktığımızda,  ziyaretlere baktığımızda… Biz bunları biliyoruz ama İnşallah bir cesaretli yürekli savcı çıkar da, gider de araştırır da bunların sonuçlarını Türk halkına, Türk milletine, Türkiye’deki vatandaşlarına sunar.  O zaman ülkenin üzerinde hangi oyunların döndüğüğnü Alman Cumhurbaşkanı’nın benim üniversitemde Türkiye’yi  hangi cesaretle eleştirdiğini herkes öğrenmiş olacak.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler