YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savcı Sayan'dan bomba Baykal açıklaması
CHP eski MYK Üyesi Savcı Sayan Deniz Baykal'a yapılan komplonun ayrıntılarını anlattı. Sayan istifadan sonra Paralel medyanın Ankara Temsilcisinin yanına gelip" Kaseti hükümet yaptı biz sizinle bir olup bunların anasını ağlatacağız" dediğini söyledi.
Savcı Sayan'dan bomba Baykal açıklaması
10 Şubat 2015 / 08:30 Güncelleme: 10 Şubat 2015 / 09:54

Kanal A'da yayınlanan ve Mehmet Toprak'ın moderatörlüğünde gerçekleşen A Politik programının konuğu CHP eski MYK Üyesi Savcı Sayan'dı. Sayan CHP'de Deniz Baykal'ın istifası ile sonuçlanan kaset skandalında Paralel Yapı bağlantısını deşifre etti.

İşte Savcı Sayan'ın programda öne çıkan o konuşması:

Hakan Fidan CHP'nin de planını bozdu

"Ben size önemli bir bigi vereyim. aslında Hakan Fidan dizayn yapılan CHP'nin de planını bozdu. Nasıl bozdu onu da anlatayım. CHP'yi dizayn eden bazı güçler biz Sayın Baykal'a bazı şeyleri söyleyemiyoruz. Dediklerimizi kabul etmiyor. Onun üzerinden Türkiye'ye bir operasyon yapamıyoruz. Dolayısıyla bizim mutlaka CHP Genel Başkanını değiştirmemiz lazım dediler. CHP Genel Başkanını değiştirirsek oraya istediğimiz adamı getirirsek, onunla pazarlığa oturacağız. Biz yeni bir parti ile AK Parti'yi yenemiyoruz. Bu sayede biz CHP ile AK Parti'yi yeneriz. Türkiye'yi de istediğimiz şekilde dizayn ederiz dediler. Bunlar bir kasetle Sayın Baykal'ı uzaklaştırdılar. Sayın Kılıçdaroğlu'na orayı hediye ettiler. Önce bir algı Operasyonu yapıldı. O kasetlerin geleceğini biliyorlardı. Dolayısıyla böyle bir şey yaptılar.

Kılıçdaroğlu kimliği için seçildi

Yani Baykal'a o operasyonu düzenleyenler onlar. Baykal'ı uzaklaştırdıktan sonra oraya Kılıçdaroğlu'nu getirdiler. Kılıçdaroğlu'nu niye getirdiler? Çok başarılı olduğu için, çok parladığı için değil...  Ben gidiyordum benim yanımda biz illere gidiyorduk. Benim sözüm daha çok geçerdi o dönemde. Orada Kılıçdaroğlu'nu CHP'de alevi bir genel başkan olmazsa, biz buraya sunni bir genel başkan yerleştirirsek, yarın biz Paralel Yapı ile CHP yakınlaşmaya çalışırsa o sunni başkan sıkıntıya girecek alevilerde buna karşı çıkacak dolayısıyla biz bu işi başaramayız. Ama Kılıçdaroğlu, orada olursa alevi kitleyi de yanında bulunduracak. Bununla başladılar bununla yaklaştılar. Hepsinin birbirinden haberleri var.

Baykal komplosunda Paralel Yapı'nın itirafı

Ancak onların kafasında başka bir MİT Müsteşarı vardı. Zaten onu da yapınca iş bitti. Zaten o dönem bir yaydılar. Baykal'ın kasetini MİT yaptı diye. Hakan Fidan MİT Müsteşarı olduğu zaman bunların planı bozuldu. Bunların dizaynını da boşa düştü. Bunu ben net bir şekilde biliyorum. Bunlarda Hakan Fidan'ı uzaklaştırmak için ellerinden geleni yaptılar. Hatta bizim Oya Araslı'nın Parti Meclisi Üyesi ve Milletvekilimiz'in annesi vefat etmiş ve Baykal ile birlikte o cenazeye Kocatepe Camiine gitmiştik. Daha kongre olmamış kaset oratay çıkmış Baykal ilk defa bir cenazeye katılıyor. Tam biz cenazeden ayrılıyorduk. Bu Paralel Yapı'nın gazetecilerinden Ankara Temsilcisi olan birisi bana yaklaştı  ve dedi ki, "Merhaba tanışalım" kartını verdi ve sonra dedi ki, "Bu kaseti hükümet yaptı biz sizinle bir olacağız ve bunların anasını ağlatacağız." bak yukarıda Allah var. Ben inançlı bir adamım iftira atıyorsam vebali günahı benim boynuma...

 

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

bu cemaat
 // cemal
cemaat her işi iktidarın gücünün arkasına sığınıp yapmış ve yine bu işi iktidara yıkmanın peşinde olmuş. Allah fırsat vermesin....
10 Şubat 2015 Salı 13:24
12:40
 // İlker
Turk milletine kurulan bu tuzakları mahşer günü Allah soracaktır....
10 Şubat 2015 12:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler