YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savcı Sayan ve Özışık'tan çarpıcı açıklamalar!
CHP eski MYK Üyesi Savcı Sayan Paralel yapının yöneticilerinin hepsinin kaseti olduğunu söyledi ve "Erdoğan'ı Paralel yapı ile mücadelde başarılı bulmuyorum" dedi.
Savcı Sayan ve Özışık'tan çarpıcı açıklamalar!
23 Aralık 2014 / 09:34 Güncelleme: 23 Aralık 2014 / 09:34

Kanal A'da yayınlanan ve Mehmet Toprak'ın moderatörlüğünde gerçekleşen A Politik programının konukları CHP eski MYK Üyesi Savcı Sayan ve Gazeteci-Yazar Süleyman Özışık çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Sayan, açıklamasında Paralel Yapı'nın lider kadrosunun kasetlerinin olduğunu iddia etti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın paralel yapı ile mücadelede yeterli olmadığını söyledi. Özışık'ta paralel yapının hala güçlü olduğunu söyleyerek Sayan'a destek verdi.

Gülen Hareketi'nin üst kadrosunun kasetleri var

"Yabancı ülkeler Gülen Hareketi'nin hükümete karşı çıkışını destekliyorlar. Gülen Hareketi'nin elinde herkesin kaseti olabilir. Ama bence bu güçler Gülen Hareketi'nin gizli odalarını çektiler ve üst kadroların kasetlerini ele geçirdiler. Bunlar Gülen Hareketi'nin kasetlerini onlara karşı koz olarak kullanıyorlar.

Net ve iddialı bir biçimde söylüyorum. Türkiye'de ki siyasetçilerin ve bazı işadamlarının kasetleri Gülen Hareketi'nin elinde varsa,hareketin üst kadrosunun kasetleri de dış güçlerin elinde var. Ben bunu bir duyum olarak söylemiyorum. Gülen Hareketi'nin dinlemeleri Mossad'ın elinde, İngilizlerin elinde, Amerikalıların elinde.

Bunlar hareketi kumpasa aldılar. Eğer kasetleri yoksa Gülen Hareketi'nin önde gelenleri Amerika ve İsrail'in aleyhine yazılar yazsınlar. Gülen Hareketi bunlardan korktuğu için intihar saldırısı yapıyor. Gülen Hareketi'nin bu dış komployu göz önüne sermesi lazım. Gülen Hareketi bu kumpastan kurtulmalıdır.Gülen Hareketi'nin tabanı kendini check etmeli."

"Paralel Yapı'ya karşı Erdoğan'ı başarılı bulmuyorum"

"Önce Paralel Yapı ve cemaat dediğimiz yapıyı ayırmamız lazım. Paralel Yapı cemaate ihanet etmiştir. Ferhat Sarıkaya diye bir savcımız vardı. Bu adam neden görevden alındı? Sadece Genelkurmay Başkanı'nın adını iddianamede geçirdiği için. O gün Sarıkaya'nın görevden alınması gerekiyor deyip, bütün ortalığı yerle bir eden, demokratik güçler, ana muhalefet, yazarlar, çizerler...

Bugün dönemin başbakanına yazdılar, Bugün savcı Cumhurbaşkanı'na küfür ediyorlar. Böyle bir şey olabilir mi? Bunlar demokrasi ve özgürlük düşüncesi açısından savunulamaz. Ben Erdoğan'ı bu noktada çok başarısız buluyorum. Kimse kimsenin annesine bacısına eşine küfür edemez."

Süleyman Özışık ise Savcı Sayan'ın sözlerine destek verdiğini ve Paralel yapının halen Hukuk sisteminde ve Emniyette güçlü olduğunu söyledi. Özışık ayrıca "Ak Parti içerisinde hala Paralel Yapı'ya kaymaklı işler veren ve Erdoğan'ın dava arkadaşı gibi görünen isimler var"dedi.

Süleyman Özışık'ın konuşmasında öne çıkan kısımlar şöyle:

Alper Tan'ın Geziciler ve Paralel Yapı tespiti

"Biz bu süreçte 17-25 Aralık operasyonlarından sonra hiç birimiz o ayrıntıyı düşünmemiştik. İlk defa bir kişi o ayrıntı ve bağlantıyı çok iyi yakaladı. O kişi Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan. Ben izlediğimde kendime ben nasıl bu bağlantıyı kuramadım dedim. Gezi sürecinde Bülent Arınç ile pazarlığa oturan bir Taksim platformu vardı.

Bunların talebi üçüncü köprü yapılmasın, üçüncü havaalanı yapılmasın, Kanal İstanbul yapılmasın yönündeydi. O zaman biz bunları not etmiştik ve böyle şey olur mu diye tüm Türkiye tepki göstermişti. Alper Bey 17 ve 25 Aralık'ta özellikle 25 Aralık'ta kimlerin göz altına alınmaya çalışıldığını isim isim açıklamış.

Açıkladığı ve Savcı Muammer Akkaş'ın gözaltına alınsın dediği bütün isimler, Gezi olaylarında karşı çıkılan projeleri yapan isimler. bu çok ilginç bir bağlantı. O dönemde hükümeti düşürerek projeleri durdurmaya çalıştılar. Yine 6 ay sonra aynı isimler gözaltına alınmaya çalışıldı."

"Ekrem Dumanlı'nın hedefi siyaset"

"Ekrem Dumanlı'nın kaseti var mı yok mu bilmem... Ama Ekrem Dumanlı'nın bir hedefi var oda siyaset. Dumanlı'nın gözaltına alınma süreci, sağlık kontrolüne götürülürken sloganik cümleler kullanması ve adliyeden çıktığında Cumhurbaşkanı'na "Ey Erdoğan" gibi bir siyaset diliyle seslenmesi Ekrem Dumanlı'ya ne oluyor diyenlerin kafasında bir soru işareti oluşturmuştu.

Ancak bunu uzun süre Gülen Hareketi'nin içinde bulunan ve bugün de bağlantıları olan Latif Erdoğan açıkladı. Onun açıklamasına göre amaç şuydu, "İdris Bal'ın ve İdris Naim Şahin'in kurduğu partiler ve bunları dışarıdan destekleyen birkaç parti birleşecek ve başına Ekrem Dumanlı geçecek ve o çatı altında siyaset yapacak." Zaten bu durumu gözaltına alınma sürecinde İdris Naim Şahin ve İdris Bal'ın hareketlerinde görebiliyoruz."

Cem Uzan ve Paralel Yapı benzerliği

"Kırmızı kitap'a giren ve bir hizmet hareketi değil de terör örgütü olarak anılan yapının tek kurtuluşu siyasete adım atmak. Biz legal bir siyasi partiyiz, demekten başka çareleri yok. Bunlar Cem Uzan gibiler aslında çok benziyorlar. Bir ziyaretimizde hatırlıyorum, Cem Uzan Sakıp Sabancı'dan bir ihale alabilmek için engelli çocuğunun tuvaletteki görüntüsünü önüne koymuş oda "Allah kahretsin seni al ve kaseti ver" diyor.

Aslında bugün, geçmiş dönemde ortaya çıkan kasetlerin çoğu, Cem Uzan'ın şirketlerine operasyon yapılırken çiftliklerinde ortaya çıkan kasetler. Çoğu oradan ele geçirildi. O operasyonları da hangi polislerin yaptıklarını bu millet iyi bilir."

Amerika Gülen'i teslim edecek mi?

"ABD ve Türkiye arasında suçlu iadesi noktasında küçümsenmeyecek ve üstün körü geçilemeyecek anlaşmalar var. ABD yasalar gereği Fethullah Gülen'i teslim etmek zorunda ama teslim etmek işine gelmiyorsa işin içine çok farklı şeyler girer. Ben bundan sonra Fethullah gülen'in 1 yıllık ömrü kaldığını düşünmüyorum. Bugün yarın iki ay sonra, 3 ay sonra, Fethullah Gülen bir kalp krizi geçirdi denilerek ortadan kaldırılabilir.

Çünkü ABD ve İsrail yapmak istediklerini Gülen Hareketi üzerinden yaptılar. Gülen'in Türkiye'ye gelmesi demek bu ilişkilerin gün yüzüne çıkması demek. Bundan iki sonuç ortaya çıkıyor. Birincisi Gülen'i Amerika'da yaşatmazlar, İkincisi Fethullah Gülen'i ortadan kaldırırlar."

Bursa Paralel Yapı'nın Başkentidir

"Bundan birkaç ay önce ben Bursa'yı yazdım ve Bursa Paralel Yapı'nın Başkentidir dedim. 17-25 Aralık operasyonundan sonra ben 1-1,5 ayımı Bursa'da geçirdim. Yayınlanan kasetlerin nereden yayınlandığını nasıl yayınlandığını yazdım. Bir süre önce de Bursa Belediyesi ile ilgili bir yazı yazdım.

Servet Hacıoğulları TRT'de Erdoğan'ı destekleyip, Paralel Yapıyı eleştirince Bursa Belediyesi'ndeki işinden kovuluyor. Ayrıca MHP Bursa Belediyesi'ne ait Merinos Kültür Merkezini bir günlüğüne kiralıyor. Amaçları ise hırsızlık haftasını kutlamak. Belediye Başkanı asla böyle bir şey yapmayacaksınız diyor. Ancak orası kiraya veriliyor. Erdoğan'ın bu şartlarda mücadelesi gazoz ağacına benzer."

 

KANALAHABER / ÖZEL İÇERİK

 

herşey ortaya döküldü
 // ali
bu yapının karıştığı illegal işler ortaya çıktı, çıkıyor. vatandaş, memur,amir bunları gördükçe her geçen gün bu yapının zararlarını görecek. toplumsal desteğini kaybeden, sosyal tabanı olmayan bu illegal yapı tarihe karışacak. şuan tabanın yarısı gitti zaten, gerçekler ortaya çıktıkça bu oran artacak...
23 Aralık 2014 Salı 10:37
paralel yapı bundan..
 // atiker
daha iyi anlatılamazdı gerçekten paralel yapı ile doğru dürüst mücadele edilmiyor cb nı bile söz geçiremediği brokratlar ve bakanların milletvekillerinin olduğunu biliyor illerde bir çok vali paralel yapı ile mücadele etmiyorlar diye değiştirildi ama yine durum aynı adamlar alabildiğine hakaret ve küfür etmeye devlet imkanlarından yararlanmaya devam ediyorlar ak partiyi ak partili görünenlerce bir atlama yükselme ve zengin olma aracı olarak görüyorlar ne şiş yansın ne kebap idare edip gidiyorla...
23 Aralık 2014 Salı 09:33
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler