YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savcı Sayan klavye delikanlısına sert çıktı: "Alnının ortasına çakarız"
AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Savcı Sayan, Kanal A'da katıldığı A Politik programında Twitter üzerinden kendisine küfür eden izleyiciye sert çıktı. Sayan, "O küfür edenlerin var ya alnının ortasına çakarız." dedi.
Savcı Sayan klavye delikanlısına sert çıktı: "Alnının ortasına çakarız"
07 Mayıs 2015 / 04:33 Güncelleme: 07 Mayıs 2015 / 07:26

Kanal A'da yayınlanan ve Mehmet Toprak'ın moderatörlüğünde gerçekleşen A Politik programına konuk olan Savcı Sayan, program esnasında kendisine eleştiriden öte küfür yönelten izleyiciye tepki gösterdi. Savcı Sayan, küfür eden izleyiciye sert çıktı.

İşte Savcı Sayan'ın programdaki açıklamalarından satır başları:

"Diyanet ile Taksim olayını biraz ayırmak lazım"

"Ben net bir şekilde Selahattin Demirtaş'ı kutluyorum. Niye kutluyorum? Diyor ki net bir şekilde ben Diyanet'e karşıyım. Taksim ile Kabe'yi karşılaştırması falan net düşünceleri. Bir insan bunları gizlemeden açıklıyorsa ve halka sunuyorsa karar halkındır. Ama burada önemli olan sizin hitap ettiğiniz kitle, bundan rahatsız olmuş mu? olmamış mı? Yani ben bir Kürt olarak konuşuyorum. Dindar Kürtler bundan kesinlikle rahatsız olmuştur. Belki Diyanet ile Taksim olayını biraz ayırmak lazım. Biraz önce sayın müftünün dediği gibi yıllardır Diyanet'te Hanefi mezhebine göre Şafi mezhebine göre bir yorumlama biçimleri falan bununla ilgili bir rahatsızlık var. Ama Taksim benzetmesi vahim bir benzetme. Kendi görüşü olabilir buna inanabilir. Ama hitap ettiği kitle açısından baktığımızda ben bu söylemlerin dindar Kürtlerin tabanında büyük bir rahatsızlık uyandırdığını ve yıllardır CHP'nin yaptığı şeyi Kürtlere yaptığını düşünüyorum."

"O küfür edenlerin var ya alnının ortasına çakarız"

"Bunlar rezil adamlardırlar. Bakınız Başbakan gidiyor sırtını Başbakan'a dönüyorsun. Ya sen nasıl Türkiyelileşeceksin? İbrahim Biçen mi İbrahim bilmem nedir. Allah belasını versin. Bırakın siz ya. Siz Kürtleri falan temsil edemezsiniz. Kürtlerin başına kimler neler getirdi onlara sırtınızı döndünüz mü? Sizi işkencelere tabi tutan generallere sırtınızı döndünüz mü? Beyaz Toroslarla sizi götürüp kafanıza sıkanlara sırtınızı döndünüz mü? O bize küfür etmişse 77 defa iade ediyoruz. Bu işte seviye yok. Herkes kendini bilecek. Bu ülkede TV'de yayın yapan, TV'de konuşup klavye delikanlılığı yapan bu onursuz alçak, namussuz, şerefsiz, şerefsiz çocukları. Hiç benim öyle eyvallahım yok. Böyle küfür edeceklerine gelir bizimle tartışırlar. Bunu engelleyin bu küfür edenleri engelleyin. Bunlar Kürt falan temsil edemez. Bizim annemiz babamız şey değil herkes küfür edecek. Mahkeme gereğini yapmıyor. Mahkemede böyle adamları destekliyor. Twitter'a başvuruyorsun. Bu adam bana küfür etmiş diyorsun. Bu adamın adresini vermiyor şuyunu vermiyor buyunu vermiyor. Neden düşünce özgürlüğü diye. Bakın bundan sonra kendi hukukumuzu kendimiz koruyacağız. O küfür edenlerin var ya alnının ortasına çakarız. Onursuz adamlar."

 

KANALAHABER / ÖZEL İÇERİK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler