YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savcı Sayan: "Kılıçdaroğlu nereden aday olursa beni karşısına koyun"
CHP Eski PM Üyesi ve AK Parti Aday adayı Savcı Sayan, Kanal A'da A Politik'e konuk oldu. Kılıçdaroğlu'na 'hodri meydan' diyen Sayan, "Kılıçdaroğlu nereden aday olursa beni karşısına koyun ya da kendine çok güveniyorsa, Ağrı'da beraber yarışalım" dedi.
Savcı Sayan: "Kılıçdaroğlu nereden aday olursa beni karşısına koyun"
10 Mart 2015 / 08:30 Güncelleme: 10 Mart 2015 / 14:14

Kanal A'da yayınlanan ve Mehmet Toprak'ın moderatörlüğünde gerçekleşen A Politik programının konuğu CHP Eski PM Üyesi Savcı Sayan'dı. Sayan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklendi.

Muhalefet Kadınlar Gününü kutlayıp Suriye'de anaları ağlatanlara çiçek veriyor

"Kadınlar Günü'nde herkes çiçek aldı eline. Bilmem kadınlara götürelim şöyle yapalım, böyle yapalım. Düşünebiliyor musunuz? 8 Mart'ı savunan muhalefetin, 'Esma'ların ölümüne sessiz kaldığını görüyoruz. Suriye'deki anaların ölümüne sessiz kaldıklarını görüyoruz. Üstelik anaları ağlatanların da gidip ellerine çiçek veriyorlar, Esad ile görüşüyorlar. Diğer taraftan ben dün bir twit attım. Dedim ki, "Kadınlara çiçek falan almayın. Doğu ve Güneydoğu'daki olayları durdurun. Binlerce ananın gözyaşını durdurun. Kadınlara en büyük hediye 28 Şubat'ta silahların susmasıdır. Bunu hediye edelim bu yeter bize... Muhalefetin böyle bir derdi yok. Ama Hakan Fidan'ın böyle bir derdi var. Cumhurbaşkanı'nın böyle bir derdi var."

Kullanılacak Kürt ve Türk yok artık

"Bunların medet umdukları Kürtler değil. Kullanmak istedikleri Kürtler akıllandı. Kürtleri mermi yapıyorlardı. Silahlarla ateş ettiriyorlardı. Kürtlerde dedi ki kardeşim, bu kan, bu göz yaşı, bu savaş bize mi ait? Biz neden savaşalım? Bu ülkede Türk kardeşlerimizle birlikte yaşamak istiyoruz. Niye siz bizi kullanacaksınız? İyi şeylere gelince siz yoksunuz. Kötü şeylerde gel bana katıl diyorsunuz. Sen benimle tatilini paylaşıyor musun? Benimle sen boğaz keyfini paylaşıyor musun? Benimle özel uçağını paylaşıyor musun? Benimle Hawaii-Dubai tatilini paylaşıyor musun? Benimle sabah kahvaltısını İngiltere'de, öğle yemeğini Almanya'da, akşam yemeğini Fransa'da yiyor musun? Yok bütün bunları bana layık görmüyorsun. Beni o toplumda görmek bile istemiyorsun. Ama savaşa geldiği zaman, gözyaşına geldiği zaman gezi'ye geldiği zaman aman Kürt kardeşlerim namus günüdür vurun öldürün diyorsun. Yok artık kullanacak Kürt ve Türk yok."

Savcı Sayan'a CHP'den Milletvekili Adaylığı teklifi geldi mi?

"Ya hu ben CHP defterini kapattım. Allah aşkına bana bir daha CHP'yi hatırlatma. Neden biliyor musun? Şimdi CHP'ye çok emek verdim. Türkiye'nin bir muhalefete ihtiyacı olduğunu defalarca söyledim. İktidarda olmak kolaydır. Önemli olan muhalefette olup, iktidara milli bir anlamda destek olmak... Bunların hepsi 2009'da 'One Minute' ile benim miladım oldu. Ben ülkemin başında oynanan oyunları, ülkede başını dik tutup yabancılara karşı meydan okuyan insanların başına neler getirileceğini öğrendim. O gün bugündür ben hep söylüyorum. Ben artık bu ülkede başını dik tutan kim varsa, onun yanındayım. Ben hep yiğitlerle yürüfüm. Hiç puştlarla yürümedim kusura bakmasınlar. Ben daha önce kiminle beraber olduysam, bu vatan için kalbi vatan sevgisi ile atan liderler ile beraber oldum. Şimdi CHP'yi kapatma olayı falan konuşuluyor. Şimdi Allah aşkına parti kapatmayı zorlaştıran, parti kapatma ile ilgili yasaları meclisten geçirip, ülkenin daha demokratik bir ortamda siyaset yapmasını sağlayan AK Parti mi CHP'yi kapatmak istiyor? Yoksa kendi genel başkanına kasetle şantaj kuran, ona ortak olan, Halk TV'yi Deniz Baykal'ın elinden almak için, şantaj yoluna başvuranlar mı CHP'yi kapatmak istiyor? Bunu Türk halkının ben vicdanına havale ediyorum. Ya hu bunlar artık zıvanadan çıkmış, yoldan çıkmış bunlar bu vatan için hiçbir şey üretmiyorlar. Sadece küfrediyorlar. Sadece küfür eden insanlara kimse oy vermez.

"Sen bakma bugün CHP'ye oy veren kitlenin içinde, yüzde 13-14'üde yaşam tarzından dolayı veriyor. Onları korkutuyorlar. Diyorlar ki AK Parti iktidara gelirse, daha çok iktidarda kalırsa, yavaş yavaş sizin yaşam şeylerinizi, zorlaştıracak. Bak en büyük sosyal demokratlardan olan, CHP'de çok önemli emekleri olan İzmirli bir hanımefendi,bir ablamız, beni aradı ve CHP için kalbi pat pat atıyor. Dedi ki, "Ben 2015 seçimlerinde CHP'ye oy verip vermemeyi gözden geçireceğim. Ben artık CHP'nin diğer partilerin bu ülkede, ülke menfaatine politika üretmediklerine inanıyorum. Üretemediklerine inanıyorum. Ya gidip sandıkta istemesem de AK Parti'ye oy vereceğim. Ya da evimde oturacağım hiç oy kullanmayacağım. "Ve önemli bir ablamız...

Kılıçdaroğlu nereden aday olursa beni karşısına koyun!

"Ya aklıma geldi, Kılıçdaroğlu dedin de, bir şey de söyleyeyim. Eğer AK Parti beni aday yapacaksa, ben Ağrı'dan çok istiyorum. Ağrı cidden geri kalmış, hizmet açısından.... Kendi memleketim öz yurdum gidip orada gece, gündüz sokaklarda çalışmak istiyorum. Ama içimde ukte olan bir şey var. Kılıçdaroğlu nereden aday olursa beni karşısına koyun ya hu. Ya ben o adamın var ya her gittiği mahalleye gideyim. Her gittiği eve gideyim. Çünkü ben onun canlı Google'uyum. Ben ne olduğunu bildiğim için, beni göndersinler. İstanbul'a mı koydular beni koysunlar oraya. Ben Kılıçdaroğlu ile yarışmak istiyorum. Eğer AK Parti beni başka yere gönderme ya da aday gösterme niyetinde değilse, Kılıçdaroğlu'na rakip olma şansım batı'da yoksa, Kılıçdaroğlu kendisine çok güveniyorsa, ikimiz Ağrı'da beraber yarışalım."

 

KANALAHABER / ÖZEL İÇERİK

beni benden alıyor
 // alper
bu adam beni benden alıyor :)...
10 Mart 2015 Salı 09:30
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler