YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savcı Sayan: İnsanda biraz haysiyet olur
Siaysetçi-Yazar Savcı Sayan koalisyon görüşmeleri çerçevesinde konuşulan bloklaştırma ve kutuplaştırma konuları hakkında çarpıcı bir açıklama yaptı. Sayan, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'ye konuyla ilgili sert çıktı.
Savcı Sayan: İnsanda biraz haysiyet olur
16 Temmuz 2015 / 05:52 Güncelleme: 16 Temmuz 2015 / 09:12

Kanal A ekranlarında A Politik programına konuk olan Siyasetçi-Yazar Savcı Sayan koalisyon görüşmeleri hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte Savcı Sayan'ın konuşmasında öne çıkan kısımlar:

"İnsan da biraz haysiyet olur"

"Biz İzmir'de seçim çalışması yaparken karakolluk olduğumuz noktalar oldu. En az 50 yerde Sayın Cumhurbaşkanının Allah rahmet eylesin annesine gözümüzün içine baka baka küfür eden insanlarla karşı karşıya kaldık. Bu kadar siyaseti bloklaştıracaksın. Sonra da gelip bugün koalisyona girmek için can atacaksın. Ben yanarım buna tamam mı. İnsan da bir haysiyet olur. Eleştiri yapılabilir. Ben de çok ağır eleştirdim AK Parti'yi zamanında. Ama ben küfür etmedim. Peki böyle bir manzarayı yaşatan adam şimdi gelmiş şimdi 14 ilke üzerinde koalisyon kurma isteğinde. CHP böyle diyor. Ya hu Kılıçdaroğlu senin ilken milken yok ya hu. Sen koltuğunu korumak için uğraşıyorsun. AK Parti ile de bu yüzden koalisyon yapıyorsun."

AK Parti, CHP ile koalisyon yaparsa kendi sandalyesine tekme atar

"Ben bir vatandaş olarak, bir yorumcu olarak, ben halkın içinde olan ve sokaktaki siyaseti çok iyi ölçen, bilen birisi olarak söylüyorum AK Parti CHP ile koalisyon yaptığı gün benim şahsi görüşüm kendi sandalyesine kendi tekme atar."

"Bahçeli CHP ile birleşin kamplaşmayı ortadan kaldırın diyeceğine HDP'yi tanısın"

"Bahçeli bunu çok bilinçli yapıyor. Çünkü biliyor ki CHP'nin AK Parti ile yapacağı koalisyonda AK Parti başarısız olursa, AK Parti tabanının oyu CHP'ye gitmez MHP'ye gider. Ya hu dik durmakta var neden bir dönem muhalefette durmuyoruz. Bahçeli kutuplaşmayı o kadar çok önlemek istiyorsa. HDP ile birleşsin. En büyük kutuplaşma MHP'li gençler ve HDP'li gençler arasındadır. Bahçeli CHP ile birleşin kamplaşmayı ortadan kaldırın diyeceğine HDP'yi tanısın. Ben yüzde 13 almış bir partiyi tanımıyorum diyen Bahçeli kalkıp, bloklaşma noktasında bize akıl vermesin. Kusura bakmasın bana inandırıcı gelmez."

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler