YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savcı Sayan bakın o soruya ne cevap verdi?
Savcı Sayan Kanal A'da konuk olduğu A Politik programında Deniz Baykal ile ilişkileri hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Savcı Sayan bakın o soruya ne cevap verdi?
11 Haziran 2015 / 00:25 Güncelleme: 11 Haziran 2015 / 07:15

Kanal A ekranlarında Mehmet Toprak'ın konuğu olan Siyasetçi-Yazar Savcı Sayan, "Deniz Baykal CHP'nin başına geçse AK Parti'ye mi yoksa CHP'ye mi oy verirsin" sorusuna çarpıcı cevaplar verdi.

İşte Savcı Sayan'ın o konuşması:

"Ben Baykal'ı büyük bir devlet adamı olarak gören birisiyim. 20 yıl Baykal ile birlikte siyaset yaptım. Baykal gittiği zaman da arkasında dik duranlardan birisiydim. Ben şu anda AK Parti'de siyaset yapıyorum. Baykal ile bırakın Davutoğlu'nu AK Parti'li bir üye bile karşı karşıya gelse ben AK Parti'li üyeyi desteklerim. Onun lehine çalışırım. Ve Baykal Antalya'da adayken gittim Lütfü Elvan Bey'e çalıştım. Ama Baykal benim dostum, benim büyüğüm. Geldiği zaman ayağa kalkarım. Saygıda kusur etmem. Baykal'ın aleyhine biri konuşursa gücüm yetmiyorsa orayı terk ederim."

"Baykal bana bu nedenden dolayı hiç sitemde bulunmadı. Bulunsa da ben onu izah ederim. "Sayın Baykal dostumsun, büyüğümsün, saygı duyarım ama ben şu anda içinde bulunduğum partiye ihanet edemem" derim. Bakın ben CHP'de olan biteni açıklarsam arşivlerimde var. Yer yerinden oynar. Çünkü CHP'dekileri anlatırsam. Yarın AK Parti'nin içindekileri de başka yerde anlatırım. Biz böyle insanlarız. Biz içinde bulunduğumuz camiaya, ihanet etmemeyi ailemizden, büyüklerimizden öğrendik. Bu bilgiler mezara gidecek."

 

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler