YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın öldürülmesi emri o ülkeden verilmiş!
Adliyedeki kanlı rehin olayının ardından Başbakan Davutoğlu, militanların yurt dışı ile telefon bağlantısı kurduklarını açıkladı. Açıklama yapan emniyet yetkilileri, bu ülkenin Yunanistan olduğunu iddia etti.
Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın öldürülmesi emri o ülkeden verilmiş!
02 Nisan 2015 / 09:00 Güncelleme: 02 Nisan 2015 / 09:34

Savcı Kiraz’ın cenaze töreninden sonra Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yaptığı bir açıklama dikkat çekti. Davutoğlu açıklamasında, “Bu rehin alma esnasında bu "teröristler" yurt dışı bazı görüşme yaptı. Bazı odaklarla temas halindeydiler. Bütün bunları takip ediyoruz. Bu olayla ilgili kim nerede olursa olsun, hangi ine girmiş olursa olsun, operasyon yapma talimatı verdik” sözlerini kullandı. Davutoğlu’nun bu açıklamasından sonra, militanların hangi ülkede ve kimlerle telefon görüşmesi yaptığı sorusu gündeme geldi.

Abisi Yunanistan'da

Emniyet yetkilileri bu ülkenin Yunanistan olduğunu söyledi. Yetkililer, bu adresi gösterirken iki noktaya dikkat çektiler. Birincisi DHKP-C örgütünün başta şu anki lideri olarak kabul edilen Hüseyin Fevzi Tekin olmak üzere diğer üst düzey yönetiminin Yunanistan’da olması. İkinci neden ise militanlardan Şafak Yayla’nın abisi Mehmet Yayla, 19 Mart 2013’te Ankara´da Adalet Bakanlığı ve Ak Parti Genel Merkezi´ne lav silahları ve roketatarlarla saldıran iki kişiden biriydi. Yayla, saldırının ardından Hatay üzerinden Suriye’ye oradan da Yunanistan’a geçmiş, tekrar saldırı yapmak üzere Türkiye’ye geçmek isterken yakalanmıştı. Yayla şu an hâlâ Yunanistan’da tutuklu bulunuyor. Bu durum militanların Yunanistan bağlantısını kuvvetlendiriyor. Emniyet yetkilileri telefonda özellikle Tekin ile bağlantılı kurulmuş olabileceği ihtimaline dikkat çekiyor.

Sürekli bilgi verdiler

Emniyet yetkililerin dikkat çektiği bir başka konu ise militanlarla iletişim halindeyken, iletişim kanalları açıkken savcıyı vurmuş olmaları. Yetkililer bu durumu şöyle açıklıyor: “Teröristlerle yapılan görüşmeler sırasında, telefonla Yunanistan’a sürekli bilgi verdiklerini düşünüyoruz. Buradan talimat alarak hareket ettiler. Teröristlerle kurulan iletişimde bir sorun yaşanmadığı, tıkanmanın olmadığı anda böyle bir harekette bulunmaları onların telefondan ‘vurun emri’ aldıklarını gösteriyor. Yunanistan’dan vurun emri gelince de uyguladılar. Ortaya çıkan tablo bunu gösteriyor ve bu yönde araştırmalar devam ediyor.”

 

VATAN

02:30
 // Ahmet almanyadan
Kim olursa olsun bu köpelerin arkasında olanlar yakalanmalı ve savcımızın kafasına sıkılan kurşun gibi onların vicdansız kalplerine sıkılmalı hiçbir zaman tutuklanıp birde Türkiye suyunu içirilmemeli direk dediğim gibi yapılmalı...
03 Nisan 2015 02:30
02:26
 // Ahmet almanyadan
Say'ın savcımıza Allahtan rahmet aile ve Türk milletinin baş sağlığı diliyorum. Ama sadece 3 politikacıdan değil. Daha ortada bir şey yokken politika Yaptılar daha bile ağızlarında terörist diye çıkmadı neredeyse o yurdu bulunmayan sokak köpeklerini savunacaklar aynen Doğan habercileri gibi bu güzelim Türkiye'yi koruyan polis kerîmizi katil gösterecekler arkalarına baksalar esas katil onlar...
03 Nisan 2015 02:26
Asayiş tahripçileri
 // sadi
Huzur bozan o asayiş tahripçilerine nerede varlar ise operasyon yapılmalı ve adaletin karşısına çıkarılmalı.....
02 Nisan 2015 Perşembe 06:26
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler