YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savcı hayatını kaybetti...
Saldırıda ağır yaralanan savcı Hakan Kılıç hayatını kaybetti...
Savcı hayatını kaybetti...
07 Şubat 2012 / 07:57 Güncelleme: 07 Şubat 2012 / 11:50
Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde 5 Şubat'ta silahlı saldırıya uğrayan Cumhuriyet Savcısı Hakan Kılıç, tedavi gördüğü GATA yoğun bakım ünitesinde, saat 07.10 sıralarında yaşamını yitirdi.

Savcı Kılıç, Doğubayazıt ilçesinde eşi ve çocuklarıyla çarşıda gezerken silahlı saldırıya uğramış ve ağır yaralanmıştı.

Kılıç'ın cenazesi Konya'da toprağa verilecek

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Cumhuriyet Savcısı Hakan Kılıç için bir mesaj yayınlandı.

Başkanvekili Ahmet Hamsici tarafından yayınlanan mesajda, "Menfur bir saldırı sonucu Ankara Atatürk Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi gören Doğubayazıt Cumhuriyet Savcısı Hakan Kılıç sabaha karşı hayatını kaybetmiştir. Görev şehidi olan meslektaşımız için bugün 11.30'da HSYK'da düzenlenecek tören sonrası naaşı defnedileceği Konya Ereğli'ye nakledilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına ve yargı camiasına başsağlığı ve sabır dileriz." denildi.

Doğubayazıt Adliyesi savcı için başsağlığı mesajı yayınladı

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde silahlı saldırıya uğrayan Cumhuriyet Savcısı Hakan Kılıç, tedavi gördüğü Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

Kılıç için görev yaptığı Doğubayazıt Adliyesi'nce başsağlığı mesajı yayınlandı. Resmi internet sitesinin girişine Kılıç'ın makamında çekilmiş bir fotoğrafı konularak, "Şehidimiz, mekanın cennet olsun." yazıldı.

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde görevli Cumhuriyet Savcısı Hakan Kılıç, 5 Şubat tarihinde kimliği belirlenemeyen bir kişinin silahlı saldırısına uğramıştı. (Cihan)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler