YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savcı Gök'e tazminat şoku!
Savcı Gök'e tazminat şoku!
04 Kasım 2010 15:30
Samsun Cumhuriyet Savcılığına atanan Murat Gök, 20 bin lira tazminat ödemeye mahkum edildi.

Samsun Cumhuriyet Savcılığına atanan Cumhuriyet Savcısı Murat Gök, İzmir 12. Aile Mahkemesi Hakimi ve eşine 10'ar bin lira tazminat ödemeye mahkum oldu.

İzmir 5. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya hakim Haydar Elgin, öğretmen eşi Betül Elgin ve avukatları Veysel Gültaş ile Murat Gök'ün avukatı Ceyda Arslan katıldı.

Duruşmada, daha önceki ifadelerini tekrarlayan Haydar Elgin ve eşi Betül Elgin, savcı Murat Gök'ün yürüttüğü ''Yengeç Operasyonu'' kapsamında hazırlanan iddianamede isimlerinin geçtiğini, ancak sanık kısmında yer almadıklarını hatırlatarak, Gök'ün, kendilerine yönelik ağır ve kusurlu davranışı nedeniyle, giderilmesi olanaksız derin üzüntüye sebebiyet verdiğini kaydettiler.

Murat Gök'ün avukatı Ceyda Arslan, Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğünün, Gök hakkında ceza verilmesine yer olmadığına dair kararın dikkate alınarak, davanın reddini istedi.

Mahkeme hakimi, Murat Gök'ün, Haydar ve Betül Elgin'e ayrı ayrı 10 bin lira tazminat ödemesine karar vererek, temyiz yolları açık olmak üzere davayı bitirdi.

Hakim Haydar Elgin ve Betül Ergin'in avukatı Veysel Gültaş, davaya ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, adaletin tecelli ettiğini belirterek, ''Bunu görmek güzel bir şey. Burada yasaların doğru uygulanması söz konusu'' dedi.

Hakim Haydar Elgin, konuya ilişkin dava dilekçesinde, kamuoyuna ''Yengeç Operasyonu' olarak bilinen soruşturmanın şüphelilerinden olmadıkları halde, savcı Murat Gök'ün hazırladığı iddianamede isimlerinin haksız yere geçtiğini öne sürmüş, kendisine ve eşine 15'er bin lira manevi tazminat ödemesini talep etmişti.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler