YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savcı Can Dündar'a  villa kıyağını soracak
Savcı Can Dündar'a villa kıyağını soracak
02 Mart 2016 11:42
Anayasa mahkemesinin 'hak ihlali' kararıyla serbest bırakılan Can Dündar yeniden ifadeye çağrılacak.

MİT tırlarına ilişkin yayınladıkları görüntüler nedeniyle tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara temsilcisi Erdem Gül Anayasa Mahkemesi'nin kararıyla tahliye edilmişti. Dündar ve Gül hakkında açılan soruşturma sonunda savcılık, iddianame düzenleyerek ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açtı. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ne açılan davanın ilk duruşması 25 Mart'ta görülecek.

İFADEYE ÇAĞIRILACAK

İddianameyi tamamlayan Başsavcı vekili İrfan Fidan, MİT TIR'larının yayınlanmasına ilişkin ek bir soruşturma devam ettiriyor. Soruşturma kapsamında Can Dündar'ın MİT TIR'larına ilişkin görüntülüleri yayınlaması için 1 buçuk milyonluk evini 5 milyona sattığı iddiası gündeme gelmişti.

Dündar'ın evini aldıkları iddia edilen avukatlar Atilla Tarık Çilekçi, Bekir Mustafa Yılmaz, Sönmez Ahi soruşturma kapsamında bu iddialar çerçevesinde gözaltına alındıktan sonra tutuklanarak ceza evine gönderildi. Soruşturma savcısı şimdi bu iddiaları tahliye olan Can Dündar'a soracak. Dündar'ın önümüzdeki günlerde yeniden ifadeye çağrılacağı öğrenildi.

 

YENİ ŞAFAK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler