YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savcı Ananas'ın şifresinin peşinde
Savcı Ananas'ın şifresinin peşinde
05 Şubat 2014 18:00
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Angola'da bir mal alımıyla ilgili bir müteahhide fazla ödeme yapıldığı iddiasıyla ilgili soruşturma açtı. TUSKON Genel Sekreteri Mustafa Günay ve Türkiye'nin Kampala Büyükelçiliği'nden bir Türk yetkilinin bu kapsamda ifade

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 17 Aralık Büyük Rüşvet operasyonun ardından Fethullah Gülen’e ait olduğu öne sürülen 1 Kasım 2013 tarihli konuşmanın içindeki, “Bu dostlarımıza Uganda’dan ananas falan gelmiş” ifadesiyle ilgili soruşturma açıldığı haberlerini bazı internet sitelerine düşmesinin ardından yalanladı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Sözcüsü ve Başsavcıvekili Nuri Yiğit Hürriyet Dünyası'na, Uganda İstanbul Fahri Konsolosu ve TUSKON Genel Sekreteri Mustafa Günay ve Türkiye'nin Kampala Büyükelçiliği'nden bir Türk yetkilinin bu kapsamda değil Angola'da bir mal alımıyla ilgili müteahhide fazla ödeme iddiasıyla ifadelerinin alındığını söyledi. Yiğit, "Angola'da bir mal alımıyla ilgili müteahhide fazla ödeme yapıldığı iddiası araştırılıyor. Sayın Büyükelçi'nin bu kapsamda ifadesi alındı. Diğer konuda soruşturma iddiaları doğru değil" açıklaması yaptı.

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler