YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savcı Akkaş'la ilgili şok iddia!
Uyguladığı hukuk dışı işlemleriyle tanınan savcı Muammer Akkaş ile ilgili şok bir iddia daha ortaya atıldı.
Savcı Akkaş'la ilgili şok iddia!
28 Aralık 2013 / 08:12 Güncelleme: 28 Aralık 2013 / 08:31

Paralel yapılanma tartışmalarında adı geçen Savcı Muammer Akkaş'ın uyguladığı bir hukuk dışı olay daha patlak verdi.

İddiaya göre 2004 yılında Kanaltürk'e test yayını aşamasında para aktaran Koç Grubuna ait Beko Ticaret A.Ş'nin Ergenekon'a finans sağlama soruşturmasıyla dahil edildi. Bu soruşturma dosyasının altında olay savcı Muammer Akkaş'ın imzası var.

Savcı Muammer Akkaş'ın hukuk dışı işlemleri bu olaydan sonra başlıyor. Savcı Akkaş'ın Koç grubuna açtığı soruşturmanın seyiri bir anda değişti.

Koç ailesinin Fethullah Gülen grubunun faaliyeti olan Türkçe olimpiyatlarına sponsor olmasıyla işler değişti. Hakkında soruşturma başlatılan Koç'un dosyası sponsor olduktan sonra gizlendi.

1-158.jpg

Tam da bu dönemde Ergenekon'un medya ayağı olan Kanaltürk televizyonu bu tartışmalar eşiğinde Gülen Cemaatine ait Akın İpek'in sahibi olduğu Koza Gruba satıldı.

CHP'nin bile o dönem Cemaat medyasında Kanaltürk'e para ödediği için örgütü finanse ettiği öne sürülürken, Koza grubun kanalı satın alarak Ergenekon'a sağladığı milyonlarca dolar ise tartışma konusu bile olmamıştı.

Olay savci ismiyle açılan twitter hesabından Zekeriya Öz ve iş dünyası arasında ciddi bağlantılar olduğu belirtildi. Yine tweetlerde Mehmet Emin Karamehmet'in de Cemaate yakın bir üniversiteye yüklü miktarda bağış yapması karşılığında Ergenekon kapsamından soruşturmaya alınmadığı belli oldu.

2-027.jpg

Karamehmet'in sorgusunun askerlerden sonra yapılmasının da bir göz dağı olduğunun iddia edildiği tweetlerde, askerlerle ilgili işlemler Karamehmet'e gösterilerek, Tahir Paşa Üniversitesine bağışa zorlandığı öne sürüldü.

Şüpheli Karamehmet'in ifadesi diğer şüphelilerden çok farklı olarak Beşiktaş adliyesinde değil Levent'te sohbet ortamında alındı.

Bu arada bu soruşturma ile parallel olarak Koç ailesinden bazı isimlerin beraberinde Mustafa Sarıgül ile Fetullah Gülen'I ziyaret ettiği ve olimpiyatlar için sponsorluk anlaşması yaptığı da ortaya atılan iddialara arasında.

İşte o şok belgeler...

3-018.jpg

Olay savcı ismiyle açılan twitter hesabında hukuk dışı işlemler yapan savcı Muammer Akkaş'a zor sorular da yöneltildi...

4-012.jpg

 

HABER7

08:38
 // M.N.A.
Bu adaletsiz mufteri alçak lar a ne yazacağımı bilmiyorum ulan alçak oğlu alçak lar inssn kendi ülkesine bu kadar hainlik nasil yapar anlamıyorum gerçi sizin şebeke badkaniniz kendine başka ülke seçmiş artık belli Türkiye den nefret ediyor...
28 Aralık 2013 08:38
08:28
 // M.N.A.
Şu surata bakin kin ve nefret akıyor alcaklikta sınır tanımıyor insan nasil bu kadar Allahsiz kitapsiz Türkiye düşmanı olur birde savcı ama şebeke savcisindan ancak bu beklenir yüzüne tükürmeye değmez...
28 Aralık 2013 08:28
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler