YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savaştan çıkmış gibi
CHP Samsun Milletvekili Haluk Koç, Vezirköprü'de yaşanan yangın felaketini, 'Savaş sonrası bir yerin manzarası gibi' sözleriyle ifade etti.
Savaştan çıkmış gibi
29 Aralık 2011 / 16:27 Güncelleme: 29 Aralık 2011 / 16:36

CHP Samsun Milletvekili Haluk Koç, ''Yangın gece vakti çıkmasına rağmen can kaybının yaşanmaması sevindirici. Mala gelen her zarar karşılanır'' dedi.

Vezirköprü ilçesine bağlı Kızılkese Köyünde önceki gün çıkan yangın sonrası evleri yanan vatandaşlar, yangından geriye kalan eşyaları kurtarmaya çalışıyor.

İncelemede bulunmak üzere yangının meydana geldiği köye giden CHP Samsun Milletvekili Haluk Koç, yangında evi zarar gören vatandaşlarla bir araya gelerek vatandaşlardan yaşananlarla ilgili bilgi aldı.

Koç, yaptığı açıklamada, köyede ilk karşılaştığı şeyin savaş sonrası manzarası olduğunu söyledi.

Oldukça ürkütücü bir manzarayla karşı karşıya kaldıklarını ifade eden Koç, şunları kaydetti:

''Sınırlı sayıda ev yanmış gibi gözüküyor ama oldukça ürkütücü. Savaş sonrası bir yerin manzarası gibi. Tahta olduğu için hala yanma olayı devam ediyor. Yangında köylülerin eviyle birlikte hayvanları da telef olmuş, yine de şükretmek gerekiyor. Yangın gece vakti çıkmasına rağmen can kaybının yaşanmaması sevindirici. Mala gelen her zarar karşılanır. Samsun'daki gerekli birimler, Valilik, kaymakamlık, ve iktidar partisinin bölge milletvekili arkadaşlarımız buraya geldi ve manzarayı gördü. Buradaki ihtiyaçların karşılanması noktasında biz de konunun takipçisi olacağız. Biran önce el birliğiyle bu yaralar sarılacak. Bu bölgedeki köylerimiz gerçekten yoksul. Burası ilçeye de, Samsun'a da oldukça uzak. Burada telef olan 16 hayvan da bu insanların tüm varlığı. Onun için bu zararın da Vilayet tarafından ilgili fonlarından temin edileceğini düşünüyorum. Bu konuda biz de gerekli girişimlerde bulunacağız. Bir eksiklik bırakmayacağız. El birliğiyle sıkıntıların aşılmasını  sağlayacağız.'' AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler