YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savarona'da sambacı alem!
Atatürk’ün yatı Savarona’da sambacı ve dansözlü alem yapmışlar...
Savarona'da sambacı alem!
14 Ekim 2010 / 08:26 Güncelleme: 14 Ekim 2010 / 08:27

Atatürk’ün yatında alem yapan Kazaklar’ın gemiye 8 Brezilyalı sambacı ile 3 Türk dansöz getirdikleri, şişesi 1500 dolardan günde 45 bin dolarlık şarap içtikleri ortaya çıktı.

Göcek’te düzenlenen Savorona baskınının ardından spekülasyonlar dinmek bilmiyor. Rus basınında fuhuş baskınında gözaltına alınanlar arasında Kazakistan Dışişleri Bakanı Kanat Saudabayev’in de bulunduğu yönünde çıkan haberler, Kazak yetkililer tarafından yalanlanırken Türkiye’de PETKİM ihalesine giren Kazak Yahudi milyarder Aleksander Maşkeviç’in de gemide bulunduğu iddiası dün bizzat Maşkeviç’in sözcüsü tarafından doğrulandı. Roman Spektor, “Evet Maşkeviç gemideydi ancak hiçbir ahlakdışı veya yasadışı eylemde bulunmadı” ifadesini kullandı. Spektor, “Yahudi toplumunun saygın bir iş adamı olmasından dolayı Türk yetkililerin de içinde olduğu bir komplo ile karşı karşıya olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu.

10 kişi tutuklanmıştı

Öte yandan İngiliz Telegraph gazetesine konuşan Savarona’nın sahibi Kahraman Sadıkoğlu Kazak milyarderlerin yaşı küçük kızlarla alem yaptığı iddia edilen partinin “bir seks partisi olmadığını” ancak, şişesi 1500 dolardan şarap içen milyarderlerin günlük şarap masrafının 45 bin dolar olduğunu söyledi. Sadıkoğlu gemideki aleme 8 Brezilyalı sambacı ve 3 Türk dansözün de katıldığını, 6 koruma görevlisinin de Kazak yetkilileri koruduğunu belirtti. Savarona’ya gelen kadınların özel bir jetle Kazakistan’dan getirildiğini açıkladı. Kendisinin de ise günlük 50 bin dolar lira bedeli aldığını söyledi. Baskında başta Kazak asıllı Amerikan iş adamı Tevfik Arif olmak üzere 10 kişi tutuklanmıştı.

Türk Dışişleri: Şaşırdık

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Selçuk Ünal, Kazakistan Dışişleri Bakanı Kanat Saudabayev’in isminin Savarona soruşturması ile birlikte zikredilmesini, maksatlı ve kötü niyetli bir yaklaşım olarak değerlendirdiklerini ve şaşkınlıkla karşıladıklarını belirtti. (Vatan)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler