YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Satırla parmağını kesti!
Satırla parmağını kesti!
16 Kasım 2010 12:11
Her Kurban Bayramı olduğu gibi bu Kurban Bayramı'nda da aciller doldu taştı. Sivas'ta bir genç kız satırla kurban yerine kendi parmağını kesti...

Sivas'ta, bayramın ilk günü kurban keserken çeşitli yerlerinden yaralanan 120 kişi hastanelere başvurdu.

Sivas Numune Hastanesi Acil Servisi'ne kurban kesmeye çalışırken kendini yaralayan 70 kişi başvurdu.

Hayri Sığırcı Caddesi Yunusemre Mahallesi'nde yaşayan 22 yaşındaki Pınar Çetin, kesilen kurbanın kemiklerini parçalamaya çalışırken, satırla sol elinin orta parmağına vurdu.

Parmağı kopan genç kız, ailesi tarafından Sivas Numune Hastanesine getirildi. Burada ilk müdahalesi yapılan genç kız, Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine sevk edildi.

Esentepe Mahallesi'nde yaşayan Mehmet Bulut'un (65) kestiği kurbanın üzerine düşmesi sonucu sol elinin 2 parmağı kırıldı. Dursun Koç (60) ise kurban kestiği sırada hayvanın hareket etmesi üzerine bıçakla bacağından yaralandı.

Hastaneye başvuran vatandaşlardan 3'ünün de kurbanlık hayvanların darbeleri nedeniyle yaralandığı kaydedildi.

Bu arada Sivas Devlet Hastanesine 35, Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Acil Servisine de 15 kişinin el ve ayaklarındaki kesikler nedeniyle müracaat ettikleri öğrenildi.

Sivas'ta vatandaşlar, kurban kesimi için daha çok belediyenin belirlediği pazar alanlarını tercih etti.

Kasapların hazır bulunduğu semt pazarlarına kurbanlıklarını getiren vatandaşların, kurban etlerini parçalanmış olarak evlerine götürdükleri, bazı vatandaşların ise sokak aralarında kurbanlarını kestikleri görüldü. (A.A.)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler