YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sarıkamış şehitleri İstanbul'da anıldı
Sarıkamış şehitleri İstanbul'da anıldı
18 Ocak 2014 07:38
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü, Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda düzenlediği özel bir programla Sarıkamış şehitlerini andı.

Fotoğraf sergisi ve belgesel film gösterimiyle başlayan etkinlikte konuşan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Abdurrahman Şen, düzenledikleri etkinlikle Büyükşehir Belediyesi olarak şehitlere karşı vazifelerini yerine getirdiklerini ve Sarıkamış şehitlerini saygıyla andıklarını söyledi. 

Sanat yönetmenliğini Recep Ergül'ün üstlendiği programda, Sarıkamış üzerine yaptığı çalışmalarla tanınan Prof. Dr. Bingür Sönmez bir konferans verdi.

Gecede, Orhan Gencebay'ın "Vatan Sağolsun" adlı klibi seyirciyle buluşurken, Zara, Sümer Ezgü, Gökhan Güney, Selim Bölükbaşı, Yadigar Altay ve Şahin Arıkan, Sarıkamış şehitleri üzerine söylenmiş Türkçe, Gürcüce, Çerkezce, Kürtçe, Lazca ve Arapça türküleri seslendirdi.

Sanatçı Oktay Kaynarca'nın asker mektubu ve şiir okuduğu programda, ünlü hafız ve mevlithan Amir Ateş ise mersiye okudu. 60 kişilik Üsküdar Musıki Cemiyeti Korosu da Yemen'den Sarıkamış'a gelen askerler için şef Yıldırım Bekçi yönetiminde Yemen türküleri seslendirdi.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler