YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sarıgül’ün dosyaları hangi savcılarda?
Akşam Gazetesi yazarı Murat Kelkitlioğlu, 17 Aralık'ta yolsuzluk ve rüşvet iddiasıyla başlatılan hükümet karşıtı operasyonun, neden Sarıgül'ü de kapsamadığını sordu.
Sarıgül’ün dosyaları hangi savcılarda?
12 Ocak 2014 / 15:32 Güncelleme: 12 Ocak 2014 / 15:35

İşte Kelkitlioğlu'nun çağrı niteliğindeki o yazısı:

Devlet içindeki çetenin derin operasyonu duracağa benzemiyor. Son olarak İzmir’de imza atılan skandal tüyler ürpertici. Adliye’de toplanan derin yapının savcı ve polisleri yeni atanan Organize Suçlar Şube Müdürüne haber dahi vermeden, onun olurunu almadan operasyon için düğmeye basıyor. Bu nedenle kimse bana ‘yolsuzluk, usulsüzlük, hırsızlık’ masalını okumaya kalkmasın. Bu bal gibi 30 Mart seçimlerine yönelik hükümeti ve onun paralelinde Başbakan Erdoğan’ı yıpratma amacı taşıyan komplodur.

Asıl sormak istediğim ‘derin operasyon’da cevval kesilen bazı savcıların diğer konularda neden sessiz kaldığı. Bildiri dağıtan, işi kalmayınca iftiralar atan savcılara sormak istiyorum. CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterdiği Mustafa Sarıgül’le ilgili irili ufaklı 30’dan fazla dosya var. Bunların bir kısmı Emniyet’teki Mali Şube’de, bir kısmı da bazı savcıların çekmecesinde bekliyor. Bu dosyalarla ilgili bırakın iddianame hazırlanmasını, soruşturma dahi yürütülmüyor.

Çok merak ediyorum, bu dosyalar acaba hangi savcıların çekmecesinde bekletiliyor? Amaç yolsuzluklardan arınmış bir ülke değil mi? 17 Aralık operasyonuyla birlikte iktidara karşı bayrak açan bazı savcıların bu dosyalar karşısındaki suskunluğu oldukça manidar.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler