YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sarıgül'e kapıları kapattı!
Sarıgül'e kapıları kapattı!
22 Aralık 2010 08:22
Kemal Kılıçdaroğlu, Marka Konferansı'nda konuştu Sarıgül'e kapıları kapadı!
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün de aralarında bulunduğu eski CHP’lilere kapıları sıkı sıkı kapadı. Kimse bizimle "milletvekilliği pazarlığı yaparak" gelmeye kalkmasın diyerek, bu isimlere açık mesaj veren Kılıçdaroğlu, partiyi gençleştireceklerini, gençlerin önünü açarak siyasete yeni bir anlayış kazandıracaklarını söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Marka Konferansı’nda konuştu, CHP markasını ve hedeflerini anlattı. Fatih Altaylı’nın sunduğu ve çekimleri geçtiğimiz hafta yapılan konferansın dün akşam ekrana gelen bölümünde konuşan Kılıçdaroğlu, CHP’nin eğitimli kesimin yüzde 42’sinin oyunu aldığını; ancak toplumun bazı kesimlerine kendilerini anlatmakta güçlük çektiklerini ifade etti. Bu kesime gidip, onların dilinden, CHP’nin politikalarını anlatacaklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, toplumun tüm kesimleriyle barışık olduklarını söyleyerek şöyle konuştu:

Doğu ve Güneydoğu’da neden oy alamıyoruz? Bunun iki tane temel nedeni var. Etnik kimliği getirip siyasete alet etmişsiniz. Ben etnik kimlik siyasete alet olmuşsa bunun neresini savunacağım ya da nasıl eleştireceğim. Etnik kimlikte, birey anne ve babasını seçme özgürlüğe yok ki! Etnik kimliğe saygı duyacaksınız; ancak onların etnik kimliğin dışında sorunları var.

Biz oraya üçüncü yol olarak gidiyoruz. Etnik kimliğe ve inanca saygılıyız. Sosyal demokrasi ve onun uluslararası kurallarına, özgürlüğe açık olan herkese de kapımız açık. 

Bizim önerilerimiz var. Hemen söyliyeyim bir tane değil. Yoksulluğu kesinlikle yeneceğiz, aile sigortası getireceğiz. Bunun hesabını yaptık. Şu anda onun üzerinde devlet kuruluşu bu parayı dağıtıyor. Kime dağıtıyor, nasıl dağıtıyor kimse bilmiyor. Biz ise "aile sigortası" yaparak bu parayı dağıtacağız. Uluslararası Çalışma Örgütü’nün getirdiği 102 sayılı sözleşme var. Türkiye bunu  1971 yılında kabul etmiş. Siz ise bunu 1971 yılında aile sigortası getirmeyi taahhüt etmişsiniz. “

“RECEP BEY’İ ORADAN İNDİRECEĞİM”

Partide herkesin sorumluluğu olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, bu ülkeyi seven, ülkenin özgürlüğü için çaba harcayan her yurttaşa kapılarının sonuna kadar açık olduğunu söyledi. Konuşmasında Başbakan Erdoğan’ın bir sözünü de hatırlatan Kılıçdaroğlu, hükümetin Meclis’te her söylediklerini onaylayan bir muhalefet istediğini iddia etti. CHP lideri sözlerini şöyle sürdürdü:
“CHP’nin olmadığı bir Türkiye düşünün. Geçen Sayın Başbakan’ın ilginç bir sözü var: Bir tek CHP’yi çözemedik diyor. Yani CHP’yi de çözseler Türkiye’yi halledecekler ama bizi çözemeyecekler. Onlara teslim olan, AKP’nin yaptığını koşulsuz kabul eden itiraz etmeyen bir muhalefet istiyorlar. Her şeye rağmen iktidar olacağız. Recep Bey’i oradan indireceğim, o konuda kararlıyım. Ben halkıma güveniyorum.

Hepimiz çalışacağız. Sadece partililer değil. Bu ülkeyi seven, ülkenin özgürlüğü için çaba harcayan her yurtdaşın sorumluluğu vardır. Bir köşeye oturup, elinde viski şişesi bu CHP’nin hali ne olacak diye konuşursa, hiç konuşmasın. CHP’den de bahsetmesin, herkesin sorumluluğu var. 

"KİMSE BİZİMLE MİLLETVEKİLLİĞİ PAZARLIĞI YAPMASIN"

Yeni dönemde partiyi sokağa indireceklerini ve yeni üye kayıt sistemiyle isteyen herkesi CHP’ye üye yapacaklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, bu amaçla kurulan mobil merkezlerin çok yakında devreye sokulacağını ifade etti. Partiyi gençleştirmekte kararlı olduklarını da söyleyen Kılıçdaroğlu, gençler ve kadınlara çağrıda bulunarak partiye davet etti. 

Fatih Altaylı’nın “Mustafa Sarıgül ve Celal Doğan partiye gelmek isterlerse ne yapacaksınız” sorusuna ise Kılıçdaroğlu, şöyle cevap verdi:

“Bu konuda da düşüncelerimiz çok açık. Eski partililer, "ben tekrardan milletvekili olmak için partiye gelmek istiyorum" diyorlarsa hiç gelmesinler. Ben yok partide çalışacağım, gençlere destek vereceğim; onların milletvekili olması için geleceğim, onların siyasette söz sahibi olmaları için geleceğim diyorlarsa, başımızın üzerinde yeri var. Kimse pazarlıkla gelmesin. Çünkü değişimden söz ediyoruz, yenileşmeden söz ediyoruz, yenilikten söz ediyoruz, eski insanlar gideceğiz. Olmaz böyle bir şey. Eskilere saygılıyız; ancak gençlerin önünü açmalıyız. Nüfusun yüzde 50’si genç ancak genç siyasetciniz yok. Kadınlar nüfusun yüzde 50’si kadın ama kadın göremeyeceksiniz. Göreceksiniz çok genç dinamik bir ekip kuracağız.” (İnternethaber)
Yeni Müdür senden yardım istememiştir umarım
 // erdoğan
CHP yi sen kendin bile çözemedin ki başkaları çözsün sizden iki kişinin konuştuğu yerde 3 tane fikir çıkar onun için sizi kimse çözemez bir süre genel başkan olarak kalırsın ondan sonra sende köşene çekilirsin Sen Lider olamazsın.Ben bu proğramı izledim diyorki kemal bey benden sonra gelen ssk genel müdürüne dedimki tecrübelerimi sana aktarmaya hazırım.İnşallah senden faydalanmamıştır çünkü senin yönettiğin ssk nın durumunu biliyoruz....
22 Aralık 2010 19:42
BAŞTA KENDİSİ 62 YAŞINDA NERESİ GENÇ ?
 // ADİL
Önce kendisi çekilsin sonra varsa gençleri yönetime getirsin sözle değil de uygulama ile olacağını görelim !...
22 Aralık 2010 10:08
hadibe
 // öztürk
sayın kemal bey az at civcivler yesin,SAYIN TAYYİP ERDOGAN ı indirmen için bir ambar tuz yemen lazım,yiyemeyecegine göre boşa kürek cekme,secmenin sana nasihatıdır....
22 Aralık 2010 09:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler